در این پست برای شما عزیزان تعدادی از جذاب ترین بازیهای فکری اینترنتی را آماده کرده ایم که امیدواریم از ان ها لذت ببرید. جدول سودوکو انلاین، بازی هوش مکعب روبیک، چندین بازی پازل بسیار جذاب و اعتیاد آور و یکی از معروف ترین بازیهای فکری اینترنت یعنی بازی تست تمرکز خلبانان امریکایی را برای شما گردآوری نموده ایم.

بازیهای فکری

برای انجام هریک از این بازی هوش ها بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.

بازی تست تمرکز خلبانان امریکایی

جدول سودوکو آنلاین

بازی مکعب روبیک آنلاین

چندین بازی پازل اعتیاد آور

در ادامه در مورد تاثیر بازیهای فکری و بازی هوش در فکر و ذهن افراد سخن خواهیم گفت.

بازی هوش

میل به بازی هوش و بازیهای فکری تا پایان عمر

اگر چه تمایل به بازیهای فکری و انواع بازی هوش و حتی دیگر بازی های دوران کودکی در سنين بالاتر کم کم کاهش پيدا مي نماید و امور روزمره ي زندگي و مسئوليت ها جاي آن را مي گيرد، ولی به اعتقاد روان شناسان ب انسان تا آخر عمر تمايل به بازي و تجربه کردن دارد درست مانند دوران کودکي!

امروزه بازیهای فکری و ساده به عنوان يکي از فاکتور های مهم در آماده سازي کودک به جهت پذیرفتن نقش در آينده محسوب مي گردد، به گونه ای که مي توان گفت که بازی هوش یا بازی های پر تحرک فقط عامل تخليه ي انرژي اضافه کودک، اتلاف وقت يا مانع از شلوغي نمی باشد بلکه اثر و فرآيند بسیاری در تندرستي رواني و رشد تفکر و تخيل کودک دارد به این دلیل که بازي نقش غير مستقيم آموزشي براي کودک به ويژه در 7 سال اول زیستش را دارد.

بیشتر بخوانید >>>  نرم افزار آنلاین حل جدول سودوکو (سخت ترین سودوکو رو حل کنید)

بازیهای فکری يکي از مهم ترين ابعاد زندگی کودک به حساب می آید و در واقع به کودک اين فرصت را مي دهد تا خود را براي ورود به دنيای بزرگان آماده نماید. از اين جهت شرايط محيطي بازی، آزادی کودک در بازی، نوع اسباب بازي مورد استفاده و وقتی که صرف بازي مي نماید، اهميّت فراوان شاياني در روال رشد شخصيت و آموزش هاي تربيتي در کودک دارد.

مادر ها از ابتداي دوران شيرخوارگي از طريق اسباب بازی هایی مثل «جغجغه» با رنگ های درخشان و براق مي توانند موجب تحريک حواس پنج گانه کودک گردند. بازي هایی مانند «دالي بازي» و «قايم موشک بازی» در تقويت هوش و خلاقيت کودکان مؤثر مي باشند. در انتخاب اسباب بازي بايد به سن کودک توجه گردد. اگر اسباب بازي مطابق سن کودک براي او خريداري گردد، در بالا بردن قدرت تفکر و خلاقيت او کمک فراوانی خواهد نمود.

بازی هوش

اسباب بازیهای فکری و هوش

اسباب بازیها فکری و  آموزشي مثل کره ي هوش، جورچين و پازل ها و خانه سازي براي کودکان يک سال به بالا مناسب می باشد و از 3 سالگي به بعد نقش اسباب بازي هايي مانند عروسک، ماشين و بازي هاي تقليدي مثل خاله بازی مي تواند قوه ي تخيل کودک را افزايش دهد. انجام  دادن بازیهای فکری و بازی هوش و طرح معما، براي استفاده از فکر کودک، باعث مي گردد تا کودک قوه ي فکر و تخيل خود را به کار اندازد، ابعاد مختلف مسأله را در نظر بگيرد و سعي در حل مسأله نماید. کودکي که سوالات مختلفي را به شکل بازي يا معما حل مي نماید، در برخورد با مسائل واقعی زندگی، مسائل علمي و … به همين نحو عمل مي کند چرا که  ياد گرفته است که مسأله را از زاويه هاي مختلف بنگرد و راه حل مناسب براي آنها پیدا نماید. اين موضوع نقش زيادي در تقويت اراده و دید مثبت کودک به مسائل مختلف دارد و در رشد هوش او نيز مؤثر می باشد. کودکان در سه سال اول زندگي به سرعت علاقه خود را به يک نوع اسباب بازي از دست مي دهند و در اين سنين به اسباب بازیهای فکری و بازی هوش متنوع و زيادي نياز دارند. در اين سن هر نوع بازی هوش مي تواند براي کودک اسباب بازي محسوب گردد. پدر و مادر ها بايد توجه داشته باشند که وقت هایی يک بازی هوش ساده که شباهت به چيز خاصي ندارد قوه ي تخیل کودک را بيشتر تحريک مي نماید. برای نمونه اگر يک تکه چوب در اختيار کودک قرار گیرد کودک آن را به جاي عصا، تفنگ، ماشین و … به کار مي برد ولی وقتي از يک شمشير پلاستيکي استفاده مي کند اين امکان ها را ندارد. در طبيعت منبع بي زوال و بي پایانی از اسباب بازیهای فکری براي کودکان وجود دارد، مانند بازي با آب و شن و در بيشتر مواقع کودک دليل بازی کردن خود را نمي تواند بيان نماید، ولي نمی تواند بدون بازی هوش یا انواع بازیهای فکری و پرتحرک زندگي خود را ادامه دهد.

بیشتر بخوانید >>>  یک بازی سودوکو آنلاین بسیار حرفه ای همراه با دانلود بازی سودوکو

امروزه ثابت گردیده است کودکاني که به صحت و به اندازه کافي در دوران کودکي بازیهای فکری و غیر فکری و انواع دیگر بازی هوش را انجام داده اند از رشد فکری و اجتماعي کاملی برخوردار نمی باشند.

لطفا اشتراک گذاری نمایید