یکی از انواع جذاب ترین بازی های آنلاین در حال حاضر بی شک بازی تمرکز اعصاب و حواس است . تاحالا روی این مسئله که چقدر قدرت تمرکز دارین فکر کردین ؟ مطمئنا کسانی که به خوبی می تونند حواسشون رو در شرایط حساسی مثل امتحانات ، کنکور یا خیلی از مواقع دیگه جمع و جور کنند خیلی بهتر می تونند تصمیمات بهتر و عملی تری بگیرند .

بازی تمرکز حواسبد نیست شما هم با انجام چند بازی تمرکز حواس و اعصاب مقدار تمرکز خودتون رو در شرایط اضطراب آوری که این سبک بازی ها فراهم می کنند بسنجید و با تمرین بتونید از قدرت تمرکز خود در شرایط واقعی به بهترین نحو استفاده کنید .

بازی تمرکز حواس و اعصاب

درمورد بازی تمرکز حواس و اعصاب زیر

تو این بازی تمرکز باید با حفظ خونسردی مراحل رو که به تدریج سخت تر و سخت تر میشه یکی یکی پشت سر بگذارید . ابتدا روی START کلیک کنید و بعد بدون این که به اطراف برخورد کرده باشید باید به  END برسید .
مراحل سخت : مرحله 5 و 7 و 10 جزو مراحل سختش هست مخصوصا مرحله پنج واقعا اعصاب می خواد . . .

حداکثر کاهش در حجم اتفاق افتاده ولی لطفا کمی صبر کنید تا این بازی تمرکز حواس و اعصاب کاملا بارگذاری شود

 برای انجام این بازی فلش بهتر است از مرورگر های موزیلا فایر فاکس یا کروم استفاده نمایید

2 تا بازی تمرکز اعصاب و حواس دیگه :

بازی تست تمرکز خلبانان آمریکایی
اگه فقط بتونید 18 ثانیه این بازی رو انجام بدید شما یک نابغه محسوب می شوید . ورژن جدید بازی هم رسیده و شما می تونید هم ورژن قدیمی و هم ورژن جدیدش رو انجام بدید . گفته می شود که خلبانان ارتش آمریکا این بازی رو تا دو دقیقه انجام می دهند !!!

تست تمرکز حواس و اعصاب
برای یادآوری خاطرات هم که شده این بازی رو ببینید . . .

بازی تمرکز حواس و اعصاب

با 68 ثانیه تمرکز حواس جهان را به تکاپو بیندازید

بسیاری از کارشناسان در حوزه قانون جذب نظریه ی جالبی دارند . آن ها معتقند که اگر هرکسی فقط 18 ثانیه بر روی هدف خود که واقعا می خواهد به آن برسد متمرکز شود زنگ بزرگی را در بین کائنات به صدا در می آورد که توجه کل هستی را به سمت این فرد جذب می نماید . یک بازی تمرکز اعصاب و حواس با یک جایزه بزرگ . . .
حال تنها کافی است که این هجده ثانیه تبدیل به 68 ثانیه شود آن گاه است کل هستی به تکاپو در خواهد آمد تا راه حلی برای این فرد پیدا کنند .
در ابتدا به نظر می رسد که شصت و هشت ثانیه که زمان زیادی برای این بازی تمرکز اعصاب نیست فقط یک دقیقه و هشت ثانیه !
من خیلی بیشتر از این ها بر روی موضوعات مختلفی متمرکز بوده ام !
من بازی تمرکز حواس و اعصاب را خیلی راحت تا انتها انجام می دهم !
خیلی خوب ! پس چرا شروع نمی کنید . با شروع تمرکز بر روی این موضوع به وضوح متوجه می شوید قبل از حتی 18 ثانیه افکار شما منحرق خواهند شد . خیلی زود فکری از درونتان جوشش خواهد کرد و صدایی درونی به شما خواهد گفت که وقت خود را تلف نکن امکان ندارد به نتیجه ی دلخواه برسی !
متاسفانه ما عادت کرده ایم که بدون فکر و از روی عادت کار های مان را انجام دهیم و در یک روز که هزار و چهارصد و چهل دقیقه است نتوانیم حتی شصت و هشت ثانیه تمرکز کنیم . بازی تمرکز حواس و اعصاب تا حدی شما را یاری خواهد کرد .

بیشتر بخوانید >>>  حل مکعب روبیک: آموزش کامل حل روبیک+ بازی آنلاین و زنده روبیک

به راستی باید چه کرد ؟
از همین امروز باید این بازی تمرکز حواس و اعصاب را شروع کرد ! بنشینید و شصت و هشت ثانیه فقط و فقط به آرزوها ی تان فکر کنید و آرزویی را مد نظر قرار دهید و فقط به آن فکر کنید خیلی واضح و روشن خواسته خود را به کائنات بگویید به شرطی که موقع گفتن خواسته ی خود به این طرف و آن طرف نپرید .
یکی از مهم ترین مسایلی که باید بعد از تمرکز ( حتی یک بازی تمرکز حواس ساده ) انجام دهیم این است که در انتها ی تمرکز شاد باشیم یعنی در حقیقت بتوانیم با شادی تمرکز کردن خودمان را به اتمام برسانیم . این مسیله ی ساده که اغلب به آن توجه ای نمی شود بسیار بسیار می تواند در روحیه ی ما تاثیر گذار باشد . از آن غافل نشوید .

شاد تمرکز کنید و شاد بازی تمرکز را به سود خود به پایان ببرید . . .
حتما لذت بیش تری خواهید برد و به اهداف تان نزدیک تر خواهید شد .
هستی در بیرون از ما گوش به فرمان ایستاده است تا دستورات مان را به آن ابلاغ کنیم تا به خواست خداوند فورا آن ها را عملی کنند .فقط کافی است در این بازی تمرکز اعصاب پیروز شوید .

باور داشته باشید تا به آرزو ها ی تان برسید . . .

بازی تمرکز حواس و اعصاب

روش های عملی تمرکز در هنگام مطالعه

تمرکز چیست ؟ شاید بهتر است بگوییم بازی تمرکز حواس چیست ؟
اولین سوالی که باید به آن جواب دهیم . تمرکز در لغت به معنی متراکم شدن و فشردگی یک مجموعه می باشد و در اصطلاح نگه داشتن توجه و ذهن خود بر روی یک موضوع خاص و باید دانست که بدون تمرکز یادگیری و آموزش ارزشی نخواهد داشت . جالب است بدانید که همه ی افراد توانایی تمرکز کردن را دارند ولی این امر یک امر کاملا نسبی است یعنی این که شخصی نسبت به شخصی دیگر دارای تمرکز بهتری است همانند این که در یک بازی تمرکز اعصاب شخصی مراحل و رکورد بهتری را نسبت به شخصی دیگر می زند .  بر این اساس نمی توان گفت که کسی کاملا بی حواس است یا شخصی دیگر کاملا و برای همیشه متمرکز می باشد .تا به حال از خود پرسیده اید که چرا حواس شما هنگام مطالع پرت می شود ؟ حتما به جواب هایی برای این پرسش رسیده اید اما ما برآنیم که بهترین پاسخ را برای علت حواس پرتی هنگام مطالعه و یا حتی انجام یک بازی تمرکز حواس و اعصاب بیان می کنیم :
پرتی حواس ( مطالعه ، بازی تمرکز حواس یا … )عبارت است از میل ذاتی ذهن به درگیر شدن و فعالیت کردن .
این حواس پرتی هم شامل حواس پرتی در هنگام مطالعه و هم در حین انجام بازی تمرکز اعصاب و حواس و هم در همه ی زمان های دیگر می شود .
فکر و ذهن انسان مدام در پی آن است که خود را مشغول کاری کند پس اگر شما ذهن تان را معطوف کاری که در حال حاضر مشغول انجام آن هستید کنید دیگر فکر تان به دنبال مشغولیت فکری دیگری نخواهد رفت اما برای مثال اگر مشغول انجام بازی تمرکز اعصاب یا بازی تمرکز حواس هستید ولی با تمام وجود به آن فکر نکنید ذهن شما برای پیدا کردن یک مشغولیت دیگر شتابان به سویی دیگر خواهد رفت که از آن به حواس پرتی یاد می کنیم .

بیشتر بخوانید >>>  2 بازی پازل اعتیادآور برای کامپیوتر : آجرکشی و پرتابه

بازی تمرکز حواس و اعصاب

کسب تمرکز ذاتی نیست

ذهنیت همگان بر این باور استوار است که تمرکز در هنگام مطالعه ، بازی تمرکز حواس و هر کار دیگری کاملا ذاتی است و چون من ذاتا نمی توانم تمرکز کنم پس در هنگام مطالعه یا حتی یک بازی تمرکز اعصاب ساده حواس پرت هستم پس بنابر این من هیچ گاه نمی توانم به درستی درس بخوانم یا بازی تمرکز اعصاب را انجام دهم . اساسا همین تلقین کردن باعث می شود امر حواس پرتی به راحتی تشدید شود و بر عملکرد فرد تاثیر منفی بگذارد  .

بازی تمرکز حواس و اعصاب

علت اصلی حواس پرتی انجام بازی تمرکز حواس چیست ؟

عوامل عدم تمرکز را می توان به دو دسته ی بیرونی و درونی تقسیم بندی کرد .
عامل درونی حواس پرتی هنگام مطالعه یا انجام بازی تمرکز اعصاب و حواس عبارت است از مشکلات ذهنی و فکری فرد و موانع موجود بر سر راه ذهن وی که توجه دقیق و عمیق را از وی سلب می کند و نمی گذارد که فرد بتواند هنگام مطالعه یا بازی تمرکز حواس متمرکز شود . اگر بخواهیم مصداق هایی برای این عامل بیاوریم باید بگوییم : غم و غصه ، درد حتی تشنگی و . . .
اما در حواس پرتی با عامل بیرونی این عوامل مربوط به تحریکات محیطی و بیرونی می شود که مثال آشکار آن صدا های بلند و ناخوشایند اطراف در هنگام مطالعه و حتی انجام یک بازی تمرکز اعصاب یا بازی تمرکز حواس دانست .
اغلب عدم تمرکز ها منشا درونی دارند و نشات گرفته از سرشت فرد می باشد و به حالات روحی و عادت های وی بر می گردد . مطمئننا حواس پرتی بیرونی در هنگام انجام بازی تمرکز اعصاب ( بازی تمرکز حواس ) و انجام امور روزمره به راحتی بسیار بیش تر از حواس پرتی درونی و قابل رفع کردن می باشد . به این گونه که ما می توانیم تمرکز خود را در مکان های پر سر و صدا و شلوغ با تمرین و انجام بازی تمرکز حواس ( بازی تمرکز اعصاب ) به دست بیاوریم ولی عوامل درونی مانند گرسنگی را نمی توانیم کنترل کنیم .

بازی تمرکز حواس و اعصاب

راههای افزایش تمرکز اعصاب (هنگام مطالعه و انجام بازی تمرکز حواس)

کسب تمرکز کافی هنگام مطالعه و اجرای بازی تمرکز اعصاب ( بازی تمرکز حواس ) کلید موفقیت در درک مفاهیم لازم است و کلید موفقیت در کسب تمرکز کافی چیزی نیست جز تقویت مهارت های لازم .
باید این نکته را بدانید که بدون تمرکز مطلبی که در طول یک ساعت قابل فهم است را باید چندین ساعت بخوانیم و در نهایت نیز تاثیر مثبتی که باید داشته باشد را ندارد . پس بنابر این ما باید راه کار های موجود را فرا بگیریم تا هنگام مطالعه و بازی تمرکز اعصاب به نحو احسن آن ها را اجرا کنیم .
در ادامه بهترین روش های کسب تمرکز مطالعه و بازی تمرکز اعصاب ( بازی تمرکز حواس ) را بیان خواهیم کرد :

بازی تمرکز حواس و اعصاب1 – بیان سوالالت
یکی از بهترین روش های کسب تمرکز هنگام مطالعه و اجرای بازی تمرکز حواس ( بازی تمرکز اعصاب ) این است که قبل از شروع سوالاتی را از خود بپرسیم تا این گونه ذهن خود را فعالانه تر در پی کسب جواب ها مشغول کنیم علاوه بر این طرح سوال در ابتدا و قبل از شروع مطالعه باعث ایجاد انگیزه ی مضاعق در فرد خواهد شد که وی را ترغیب خواهد کرد تا پاسخ سوالات خود را به درستی دست آورد . طرح سوال فرد را مجبور می کند که با تمام قوا حواس خود را جمع کند که بتواند در نهایت پاسخی برای سوالات خود به دست آورد . هم چنین دانستن این نکته مهم است که طرح سوال روحیه ی انتقادی را در فرد بیدار می کند که باعث جلب توجه بیش تر وی به مباحث و حتی یک بازی تمرکز حواس ساده خواهد شد . حتما برای شما هم پیش آمده است که در کلاس درس با پرسیدن یک سوال از خود یا طرح سوال از جانب دوستان و معلم به شدت وارد بحث شده اید و سعی در پیدا کردن پاسخ داشته اید . این امر ساده حتی در یک بازی تمرکز اعصاب ساده هم می تواند در شما انگیزه کسب امتیاز بالا ایجاد نماید .

بیشتر بخوانید >>>  یک بازی تمرکز حواس و اعصاب خاطره انگیز (از دست ندید)

بازی تمرکز حواس و اعصاب2 – با سرعت خواندن مطالب ( همانند بازی تمرکز اعصاب سرعتی )
حتما شما هم در بین دوستانتان کسانی را دارید که سرعت مطالعه و قدرت تندخوانی بالایی دارند و احتمالا به آن ها تذکر هم داده باشید اما باید بدانید که بر خلاف باور عمومی موجود تند خواندن مطالب باعث تمرکز حواس و اعصاب می شود و به فهم بهتر ی از مطالب خواهد انجامید . اما به راستی علت آن چیست ؟
مغز ما توانایی بالایی دارد . مغز می تواند به راحتی هزاران کلمه را فقط در عرض یک دقیقه در خود تجزیه و تحلیل کند در حقیقت یک بازی تمرکز حواس ( بازی تمرکز اعصاب ) این امر را به ما اثبات می کند که مغز با تمرین می تواند سرعت تجزیه و تحلیل و ارسال فرمان را به سرعت انجام دهد . پس اگر ما بتوانیم مهارت تند خوانی را در خود تقویت کنیم دیگر ذهن ما هنگام مطالعه نمی تواند وقت خود را اتلاف در جایی دیگر کند و این دقیقا همانند بازی تمرکز حواس ( بازی تمرکز اعصاب ) باعث متمرکز شدن ما خواهد شد .

بازی تمرکز حواس و اعصاب3 – مختصر خوانی باعث افزایش تمرکز ( حتی برای بازی تمرکز اعصاب )
توجه به این نکته مهم و اساسی می باشد که مختصر خوانی در تضاد با تند خوانی مطالب نمی باشد . در مختصر خوانی فرد به طور کلی مباحث را زیر نظر می گیرد و وارد جزییات نمی شود و این گونه می تواند مطالب را در ذهن و فکر خود سازمان دهی کند و آن گاه با طرح سوالات و علاقه و انگیزه ای که در وی به وجود می آید می تواند شروع به مطالعه و حتی بازی تمرکز حواس ( بازی تمرکز اعصاب ) کند . ما می توانیم به مطالعه به چشم یک بازی تمرکز حواس یا یک بازی تمرکز اعصاب نگاه کنیم تا انگیزه ای خوب را برای خود به وجود آورده باشیم .

بازی تمرکز حواس و اعصاب4 – جدی باشید ( البته در هنگام مطالعه )
این نکته را همیشه در ذهن خود داشته باشید که هرکاری را مایل به انجام آن هستید برای درست انجام دادنش ( فارغ از درست یا غلط بودن آن ) باید جدی باشید . هنگامی که پشت میز مطالعه یا در مقابل رایانه خود مشغول بازی تمرکز اعصاب ( بازی تمرکز حواس ) می شوید ، کارتان را با جدیت تمام شروع کنید و آن گاه است که تمرکز حواس به خودی خود به دست می آید .

لطفا اشتراک گذاری نمایید