در ذیل دو تست هوش سخت بسیار جالب و باحال را برای شما آماده کرده ایم. این دو تست هوش سخت را طوری آورده ایم که تست هوش باجواب باشند و شما بتوانید پاسخ را هم ملاحظه کنید.

تست هوش سخت

امیدوارم از دو تست هوش سخت ارائه شده در ذیل لذت ببرید. این دو تست هوش با جواب می باشند.

تست هوش سختتست هوش سخت (تست هوش با جواب)

در یک آزمون ۱۰۰ امتیازی  از دانش آموزان دو کلاس الف و ب تست هوش سخت پرسیده شده است. در هر کلاس ۵۰ دانش آموز درس می خوانند. بعد از اعلام نتايج تست هوش ها، مشخص گردید که ميانگين نمرات کلاس الف از ميانگين نمرات کلاس ب بيشتر می باشد. حداکثر چند دانش آموز در کلاس ب هستند که نمره آنها از همه دانش آموزان کلاس الف بيشتر می باشد؟

الف) ۱       ب) ٢٥      ج) ٤٩      د) ٥٠      ه) اینچنین چیزی امکان ندارد که دانش آموزی از کلاس ب، نمره اش از همه دانش آموزان کلاس الف بيشتر گردد.

پاسخ تست هوش را کمی پایین تر ببینید

 

 

 

 

 

تست هوش سختپاسخ تست هوش سخت

جواب صحیح گزینه “ج” می باشد

چون که نمره نفر اول كلاس الف بیشتر یا مساوی میانگین نمرات این كلاس می باشد و این میانگین از میانگین كلاس ب بیشتر می باشد، می توان گفت كه نمره شاگرد اول كلاس الف از میانگین نمرات كلاس ب بیشتر می باشد. پس ممكن نیست كه كسی در كلاس ب نباشد كه نمره اش از نفر اول كلاس الف كمتر باشد. در نتیجه حداكثر 49 نفر در كلاس ب حضور دارند كه از تمامی افراد كلاس الف بیشتر می باشد.

بیشتر بخوانید >>>  یکی از معتبرترین تست هوش های آنلاین+10هاتست هوش متنی جدید

اکنون كافی است كه برای 49 نیز مثالی ذكر نماییم. فرض كنید 49 نفر در كلاس ب نمره 100 كسب نمودند و یكی صفر شده باشد. در كلاس الف نیز همه دانش آموزان نمره 99 را كسب كرده باشند. بنابراین داریم

(100 x 49)/50 < (50 x 99)/50

در این حالت به آشکارا 49 نفر در كلاس ب نمره شان از تمامی افراد كلاس الف بیشتر گردیده است. تست هوش سخت

تست هوش سختتست هوش سخت با جواب (تست هوش دوم)

در مدرسه ای ۱۰۰۰ دانش‌آموز و ۱۰۰۰ صندوق امانات موجود است. مدیر مدرسه از نخستین دانش‌آموز می خواهد که درب همه صندوق‌ها را باز نماید. سپس از دانش‌آموز دوم می‌خواهد که درب‌ تک‌تک صندوق ‌هایی را که شماره آن‌ها مضربی از عدد دو می باشد، ببندد. بعد از آن دانش‌آموز سوم می‌‌خواهد که با مراجعه به صندوق‌های دارای شماره‌ای با مضرب سه، درب صندوق‌های باز را بسته و درب صندوق بسته را باز نماید.پس از آن دانش‌آموز چهارم می‌‌خواهد که با مراجعه به صندوق‌های دارای شماره‌ای با مضرب ۴، درب صندوق‌های باز را بسته و درب صندوق‌های بسته را باز نماید و این کار تا آخرین دانش‌آموز مدرسه ادامه خواهد یافت. بعد از این که آخرین دانش‌آموز درخواست مدیر مدرسه را اجرا نمود، درب چه تعداد از صندوق‌‌های امانات مدرسه باز خواهد ماند؟

بیشتر بخوانید >>>  تست هوش: چند تست هوش جدید با جواب کامل، تست هوش جذاب

الف) ۳۱ درب

ب) ۲۹ درب

ج) ۲۸ درب

د) ۲۷ درب

تست هوش سختپاسخ تست هوش سخت را کمی پایین تر ببینید

جواب تست هوش سخت

بعد از اتمام کار، فقط صندوق‌هایی باز خواهند ماند که شماره آن‌ها مربع می باشد. یعنی شماره‌هایی مثل ۱، ۴، ۹، ۱۶ و غیره. برای همین پاسخ تست هوش سخت برابر با گزینه الف یعنی  ۳۱ درب می باشد.

 

لطفا اشتراک گذاری نمایید