جدیدترین تست هوش ها را همراه با جواب تشریحی آن ها در سایت تخصصی تست هوش پارسی دنبال کنید. در این صفحه تست هوش بسیار جالبی برای شما آماده شده است. پاسخ تست هوش ها در ادامه برای شما قرار داده شده است تا بیشتر از تست هوش لذت ببرید.

تست هوش مردافکن

تست هوش مرد افکن در این جا برای شما آماده شده است که بسیار هم دشوار و جالب است.

تست هوش تخم مرغ ها جذاب

تست هوش مرد افکن

در داستان ها آمده است که پیرزنی روستایی یک سبد تخم مرغ برای فروش به بازار آورد ولی قبل از این که چیزی را به فروش برساند در اثر برخورد با یک سوارکار بیش تر تخم مرغ هایش شکست . مرد سوارکار بسیار شرمنده شد و تصمیم گرفت پول تمام تخم مرغ ها را به پیرزن پرداخت کند ( البته گفتم که در داستان ها آمده است !!! ) پس سوارکار از پیر زن پرسید چند تخم مرغ داشتی ؟
پیرزن جواب داد : نمی دانم ولی وقتی آن ها را دو تا دو تا یا سه تا سه تا یا چهار تا چهار تا یا پنج تا پنج تا یا حتی شش تا شش تا می شمردم یک تخم مرغ باقی می ماند ولی وقتی هفت تا هفت تا می شمردم هیچ تخم مرغی نمی ماند .
حالا شما بگید پیرزن حداقل چند تا تخم مرغ داشته ؟

بیشتر بخوانید >>>  دانستنیهاعجیب و جذاب+جدیدترین رتبه بندی دانشگاه های ایران

( جواب این تست هوش رو در ادامه می توانید ببینید.)

 

 

 

 

 

 

 

 

تست هوش تخم مرغ ها جذاب

پاسخ تست هوش تخم مرغ ها

سیصد و یک ( 301 ) دونه تخم مرغ داشته حالا بگید چطوری ؟
اثبات ریاضی رو توضیح نمی دم چون گیج کننده است برید از بچه های رشته ریاضی که ریاضیات گسسته خوندن بپرسید ولی یک روش سعی و خطا وجود داره که اون رو توضیح می دهم : اگه بخوام خیلی ساده بگم باید عددی رو پیدا کنید که وقتی تقسیم بر دو یا سه یا چهار یا پنج یا شش می شه باقی مانده اش یک باشه و در عین حال مضرب هفت باشه یکم طولانی هستش ولی گیج کننده نیست.

تست هوش حلزونتست هوش حلزون

حلزونی رو تصور کنید که داخل چاهی سقوط کرده است . حالا برای بیرون آمدن از چاه هر روز صبح شروع به بالا آمدن می کند و نهایتا تا شب 5 متر بالا می آید ولی شب که می شود می خوابد و در این زمان به اندازه 4 متر سقوط می کند . عمق چاه مجموعا 20 می باشد . با این فرضیات وظیفه ی شما در این تست هوش این است که حساب کنید چند روز طول می کشد تا حلزون در نهایت به بالای چاه برسد .

بیشتر بخوانید >>>  ایده های ناب: گنجینه ای از بهترین کارهای خلاقانه و ایده های ناب

پاسخ تست هوش حلزون رو کمی پایین تر می توانید ببینید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تست هوش حلزونپاسخ تست هوش حلزون

در حقیقت هر روز فقط یک متر بالا می رود پس بیست روز طول می کشه ! نه دیگه ! نکته این تست همین جاست بعد از پانزده روز چقدر رفته بالا ؟
درسته ! پانزده متر و لی صبح روز شانزدهم که از خواب پا می شه تا شب پنج متر دیگه هم بالا می ره ، یعنی چند متر ؟
بله ! بیست متر پس شامگاه روز شانزدهم به بالای چاه می رسه ( دست ، جیغ ، هورا ا ا ا ا ا )

لطفا اشتراک گذاری نمایید