وب سایت هوش پارسی وب سایت تخصصی تست هوش و برگزار کننده اولین مسابقه اینترنتی پیامکی هوش همانگ کشور جدید ترین تست هوش ها را برای شما عزیزان گردآوری می کند.

انواع تست هوش جالب

یک تست هوش قوی و جالب در ذیل برای شما آماده شده است که امیدوارم از آن لذت ببرید. البته ابتدا خوب روی تست فکر کنید سپس پاسخ تست هوش را بخوانید.

تست هوش قوی

یک تست هوش قوی

یک سوال جدید و جالب و البته کمی سخت که وقت کافی برای حل این تست هوش دارید . خوب فکر کنید و از روی صبر و حوصله جواب بدید .
مدرسه ای می خواهد دانش آموزان خود را به اردو ی تفریحی ببرد . تعداد دانش آموزانی که قرار است به این اردو بروند 300 نفرند و از تعداد کل اتوبوس هایی که قرار است دانش آموزان را به اردوگاه ببرند دو تا نمی توانند بیایند و باید بقیه اتوبوس ها هرکدام پنج نفر را اضافه سوار کنند . حالا شما باید بگویید که تعداد اتوبوس های موجود چند عدد است؟

( پاسخ تست هوش را کمی پایین تر مشاهده نمایید  )

 

 

 

 

 

 

تست هوش قوی

پاسخ انواع تست هوش:اتوبوس ها

طبق معمول همیشگی اول جواب تست رو می گم و بعد در مورد راه حل دقیق توضیحاتی رو بیان می کنم .
در ابتدا قرار بوده که دوازده تا اتوبوس برای انتقال دانش آموزان به اردوگاه بیایند و در نتیجه هرکدام باید بیست و پنج نفر از دانش آموزان را سوار می کردند ولی به هر دلیلی که مهم نیست دو تا از اتوبوس ها نیامده اند در حال حاضر ده اتوبوس موجود است که هر کدام سی نفر را سوار می کنند .اما راه حل ریاضی تست هوش اتوبوس ها ؟
اساسا در این سبک تست هوش ها که نیاز به محاسبات عددی داره باید بتونید معادلات لازم رو بنویسید . در این جا هم به همین ترتیب است . شما می تونید تعداد اتوبوس هایی که باید می آمداند را n  و تعداد دانش آموزانی که قرار بوده سوار هر اتوبوس شود را m  بگیرید و بعد دو معادله برای حل دو مجهول موجود بنویسید و حل کنید به این صورت :
n * m = 300
( n – 2 ) * ( m + 5 ) = 300
و در نهایت با حل یک معادله درجه دو جواب تست هوش رو به دست بیارید.

بیشتر بخوانید >>>  5 تا تست هوش فارسی جالب و خواندنی با جواب (از دست ندید)

تست هوش حیوانات

یک تست هوش هیولا ( مخصوص مخ ها )

یکی از انواع تست هوش ها که به فکر و کمی ریاضیات احتیاج داره . شما هزار تومان دارید و باید با این هزار تومان صد تا حیوان بخری که شامل ماهی و مرغ و شتر می شود ( فکر کنم تست هوشش مال دویست سال پیش باشه ) فقط باید چند تا نکته رو توجه کنی :
اول این که از هر سه نوع باید خریده باشی
قیمت ماهی یک تومن می باشد
قیمت مرغ 10 تومن است
و قیمت شتر هم 30 تومن می باشد
نکته آخر این تست هم این که باید حتما تعداد حیوانات صد تا شود و پول هم نه اضافه و نه کم بیاری ولی اصلا مهم نیست از هر کدوم چند تا بخری ولی باید به هر حال از هرکدوم حداقل یک دونه خریده باشی .
( پاسخ را کمی پایین تر مشاهده کنید . )

 

 

 

 

 

 

 

 

تست هوش حیوانات

جواب تست هوش تعداد حیوانات

بهتر اینه که اول خود تون خوب روی این تست هوش فکر کنید ولی یک راهنمایی تون می کنم :
باید بیست تا ماهی خریده باشی
با این راهنمایی می تونید خودتون جواب رو پیدا منید ولی اگه باز هم نتونستید . . .
هم چنین باید هفتاد و یک مرغ و در نهایت نه شتر بخرید .
اما راه حل : باید یک معادله با سه مجهول حل کنید که مجهولات آن اعداد طبیعی هستند و با چند بار سعی و خطا می تونید به راحتی به جواب برسید.

لطفا اشتراک گذاری نمایید