در این صفحه سه سوال هوش با جواب برای شما آماده شده است. سعی کرده ایم تمام سوالات، سوال هوش با جواب باشد تا بتوانید جواب کامل را هم ملاحظه کرده و از حل سوال هوش با جواب لذت ببرید.

سوال هوش با جواب جذاب

امیدوارم بتوانید هر سه سوال هوش با جواب را خودتان و بدون نیاز به پاسخ سوال هوش با جواب حل کنید.

سوال هوش با جواب

سوال هوش با جواب: شمارش حیوانات

در یک روز بهاری در یک بازار شلوغ سه مرد روستایی بودند که یکدیگر را دیدند. آن ها حیواناتی برای فروش داشتند که همراه خود آن ها را به بازار آورده بودند تا به قیمتی مناسب بفروشند. اولی به دومی گفت: ببین! اگر من شش تا از میش هایم را در ازای یکی از اسب هایت به تو بدهم، تو دو برابر حیواناتی که من دارم، حیوان خواهی داشت.
سومی به اولی گفت: اگر تو اینطوری تجارت می کنی، پس من پانزده تا از حیوان هایم را به تو در ازای یک اسب می دهم و تو سه برابر حیوانات من حیوان خواهی داشت.
دومی به سومی گفت: من بهتر از شما معامله می کنم و چهار گاو در ازای یک حیوان اسب به تو می دهم و تو شش برابر من حیوان خواهی داشت.
بی شک این یک معامله بدیهی داد و ستد حیوانات است. در این سوال هوش با پاسخ اما سوال اینجاست که این سه مرد در مجموع چند حیوان دارند؟

بیشتر بخوانید >>>  سوالات تست هوش خیلی سخت+تست هوش خیلی جالب

 

 

 

 

 

 

سوال هوش با جواب

پاسخ سوال هوش با جواب :

کافیست این معما را به صورت دستگاه سه معادله سه مجهول یا به صورت ذهنی حل کنید و به پاسخ زیر برسید: (سوال هوش با جواب)

مرد دومی باید 7 حیوان، مرد اولی 11 حیوان و مردم سوم 21 حیوان برای فروش به بازار برده باشند. که در مجموع می شود 39 حیوان.

 

 

 

 

 

سوال هوش با جواب

سوال هوش با جواب: آب معدنی و سس

مردی یک بطری آب معدنی را پر از آب کرد و یک بالشتک سس کچاپ را داخل آن کرد و درش را بست.
مرد در حالی که بطری آب معدنی را دستش گرفته بود گفت: پایین برو؛ در همین زمان سس کچاپ داخل بطری پایین رفت. سپس او گفت: بالا برو؛سس کچاپ بالا رفت. دوباره پایین برو و بایست: سس کچاپ در همان نقطه باقی ماند. (سوال هوش با جواب)
به نظر شما او چطور این کار را انجام میدهد؟

سوال هوش با جواب

پاسخ سوال هوش با جواب بطری آب معدنی و سس:

او با اعمال فشار به ته بطری آب معدنی، این کار را انجام داد. وقتی فشار کمتری وارد شود سس کچاپ به سمت بالا حرکت می کند و وقتی فشار بیشتری وارد می شود سس به سمت پایین حرکت می کند . و با اعمال فشار متناسب سس در میانه بطری می ایستد. سوال هوش با پاسخ جالبی بود.

بیشتر بخوانید >>>  تست هوش جالب، آسان، دشوار در مجموعه تخصصی تست هوش

 

 

 

 

 

سوال هوش با جواب

سوال هوش با پاسخ: دو دایره درون هم

دو دایره موجود در چرخ را در نظر بگیرید.
محیط دایره بزرگ تر دو برابر دایره کوچیک تر است. (سوال هوش با جواب)
از آن طرف چون در چرخی به هم متصل اند در فاصله زمانی t که مسافت x را طی می کنند هر دو دایره 5 دور می زنند. پس چطور هر دو هم زمان مسافت x را طی می کنند؟

 

 

 

 

 

سوال هوش با جواب

پاسخ سوال هوش با جواب:

چون هر دو دایره به هم متصل اند و در واقع هر دو اعضای یک چرخند و از آن طرف چون فقط دایره بزرگ با زمین ایجاد اصطکاک می کند نباید تعداد دور انها را مد نظر قرار دهیم و فقط سرعت باید مد نظر باشد. (سوال هوش با پاسخ)بنابراین چون سرعت هر دو دایره با هم برابر بوده و برابر با سرعت چرخ است، پس در زمان مشخص t مسافت یکسان x را طی می کنند ولی چون هر دو در یک نقطه قرار ندارند ب یک نقطه نمی رسند و به اندازه نصف شعاع دایره بزرگ یا به اندازه شعاع دایره کوچک با یکدیگر اختلافی خواهند داشت. این اختلاف فاصله که در انتها به وجود آمده همان اختلاف فاصله ای است که در ابتدای کار نیز وجود داشت. بنابراین می بینیم که همه چیز واضح است. (سوال هوش با جواب)

لطفا اشتراک گذاری نمایید