5 تا تست هوش فارسی و جالب را برای شما عزیزان آماده کرده ایم : تست هوش مرکز کنترل در ماه، تست هوش فیزیکی، یک تست هوش منطقی و بسیار جالب، تست هوش فرار از زندان و نهایتا تست هوش حجم و سطح مکعب که در ادامه مطلب می توانید مشاهده کنید.

 تست هوش : احداث مرکز کنترل در ماه

یک غول بزرگ فضانوردی تصمیم گرفته است که بر روی ماه یک مرکز بزرگ کنترل احداث کند به همین منظور باید یک کابل بسیار طویل به دور ماه بکشد اما بعد از محاسبات مهندسان به این قضیه پی بردند که طول کابل موجود 1 متر کم می باشد پس تصمیم گرفتند کابل را در شکاف عمیق تری قرار دهند. سوال تست هوش این جا است که عمق این شکاف چه مقدار باید باشد؟ (قطر ماه برابر با ۳۴۷۶۰۰۰ متر می باشد.)

برای مشاهده پاسخ این تست هوش کمی پایین تر بروید.

پاسخ تست هوش مرکز کنترل درماه

این تست هوش زیبا از آن دسته از انواع تست هوش هایی است که از معجزه ریاضیات بیرون کشیده شده است.در ابتدا باید گفت که قطر ماه لازم نیست فقط کافی است شعاع ماه را r فرض کنید پس برای طول کابل داریم :

2*pi*r-1

عمق شکاف را x میگیریم پس طول کابل باید با محیط ایجاد شده توسط شکاف برابر باشد یعنی برابر مقدار زیر باشد :

2*pi*(r-x)

که از برابر قرار دادن این دو مقدار عدد 16 سانتی متر محاسبه می شود که شاید تعجب شما را نیز برانگیخته باشد!!!

Difficult riddle mag.hoosheparsi.ir

تست هوش فیزیکی

علی برادر بزرگ تر امید است . امید جدیدا به مسایل علمی و فیزیکی علاقه بسیار پیدا کرده است و مدام در حال انجام آزمایش های فیزیکی است و باورش این است که در همه ی زمینه های علمی از برادرش بهتر است . برای اثبات این قضیه تصمیم می گیرد که یک مسابقه تست هوش ترتیب دهد :
هر دو آن ها باید یک بطری مشابه از یک جنس و با یک اندازه را از آب پر نمایند و در داخل فریزر قرار دهند تا یخ بزند و بطری هرکس که زودتر یخ بزند برنده این مسابقه تست هوش می شود  اما باید چند نکته را هر دو رعایت نمایند :

1 – هر دو باید از آب آشپزخانه بطری های شان را پر نمایند .
2 – برای یخ زدن آب باید هر دو از یک فریزر استفاده نمایند .
3 – هر دو باید در یک زمان مشخص اقدام به گذاشتن بطری های شان در فریزر نمایند .
اکنون شما باید از هوش فیزیکی خود استفاده نمایید و علی را در این مسابقه تست هوش کمک کنید تا در برابر برادر کوچکتر خود شکست نخورد .

پاسخ این تست هوش را کمی پایین تر مشاهده نمایید .

Difficult riddle mag.hoosheparsi.ir

پاسخ تست هوش فیزیکی

پاسخ به این تست هوش جالب مشکل نیست اما همان طور که از اسم آن پیداست باید کمی اطلاعات فیزیکی داشته باشید . برای این که علی در این مسابقه تست هوش برنده باشد باید از آب جوش استفاده نماید و فورا بعد از پر کردن بطری و بستن در آن در فریزر قرار دهد به این ترتیب آب جوش زود تر از آب هم دمای محیط ( 25 درجه سانتی گراد ) یخ می زند . ( در کتب فیزیکی می توانید اطلاعات بیش تری درباره این پدیده به دست آورید )

بیشتر بخوانید >>>  روشهای تقویت حافظه : 10 روش موثر و کاربردی+دعای تقویت حافظه

Visual-riddle-mag.hoosheparsi.ir

تست هوش منطقی جدید

بعد از برگزاری مسابقات تست هوش قبلی و برنده نشدن دو نفر از اساتید حرفه ای این زمینه، این دو نفر اعلام نمودند که فرد برنده در بیان پاسخ خود زیادی وقت گذرانده است و از برگزار کننده مسابقات تست هوش خواستند تا مسابقه ای دیگر را برگزار بکند تا شاید بتوانند از خود اعاده حیثیت نمایند که با موافقت برگزارکننده مسابقه تست هوش رو به رو گردید و آن ها تصمیم گرفتند مسابقه ای را ترتیب دهند که کاملا عادلانه باشد تا فرد شایسته انتخاب گردد بنابراین به طرح تست هوش جذابی پرداختند:
تیم برگزاری مسابقه آزمایش هوش این بار به شرکت کنندگان مجموعا 5 عدد کلاه می دهد که دو کلاه به رنگ سفید می باشد و 3 کلاه هم به رنگ مشکی می باشد و بعد چراغ های اتاق را خاموش کرده و بر سر هر کدامیک از شرکت کنندگان یک عدد کلاه می گذارند و دو کلاه باقی مانده را در جایی مخفی می نمایند و بعد چراغ های اتاق را روشن می نمایند و از شرکت کنندگان می خواهند رنگ کلاهی که بر سر دارند را تشخیص دهند در حالی که هیچ ادوات مخصوصی مانند آینه ندارند. بعد از مقداری تفکر مجددا همان برنده دوره ی قبلی در عین ناباوری رنگ کلاهی را که خود بر سر دارد به درستی تشخیص می دهد که علت حیرت دو شرکت کننده ی دیگر می شود.
تست هوشی که شما باید به آن پاسخ دهید این است که وی با این که هیچ ابزار خاصی در دسترس نداشته است و صرفا با دلیل و منطق چگونه به این نتیجه رسیده است و کلاه وی چه رنگی است ؟

پاسخ تست هوش را کمی پایین تر مشاهده نمایید . . .

Visual-riddle-mag.hoosheparsi.ir

پاسخ تست هوش منطقی جدید

نکته اساسی در این تست هوش این است که این مسابقه تا حدی غیرعادلانه است و به بخت و اقبال شرکت کنندگان نیز بستگی دارد .
به همین صورت در صورتی که دو نفر از سه شرکت کننده کلاه سفید به سر داشته باشند نفر سوم لابد بایستی کلاه مشکی بر سر داشته باشد به چه دلیل که کلا دو کلاه سفید بیش تر موجود نمی باشد بنابر همین فردی که کلاه مشکی بر سر دارد با دیدن دو نفر دیگر که کلاه مشکی بر سر دارند متوجه می گردد که کلاه خودش کلاه مشکی می باشد .
به چه دلیل اسم همین تست هوش را تست هوش منطقی گذاشتیم که وضعیت های دیگری را هم می توان متصور گردید . چگونگی دیگری را هم می توان متصور گردید به همین صورت که دو نفر کلاه سیاه و یک نفر کلاه مشکی بر سر دارد در همین وضعیت کسانی که کلاه مشکی بر سر دارند احتمال بردن شان هست به این دلیل که همان ها هر کدامیک قادر به دیدن یک کلاه مشکی و یک کلاه سفید می باشند لذا با خویش حدس می کنند که کلاه سفید بر سر دارند همان گاه بایستی شخصی که کلاه مشکی بر سر دارد فورا رنگ کلاه خودش را تشخیص دهد ( مثل وضعیت قبل تست هوش ) اما برای اینکه همان شخص کلاه مشکی چیزی نگفته می باشد لذا به همین نتیجه می رسد که کلاه خودش نیز مشکی می باشد و برنده مسابقه تست هوش خواهد گردید .کیفیت دیگری را هم بایستی بررسی کرد و همان نیز همین میباشد که درصورتیکه هر سه کلاه مشکی بر سر داشتند آن گاه دیگر تشخیص همین که کلاه چه رنگی بر سر دارند عملا غیر ممکن بود و فقط در همین حالت بود که مسابقه تست هوش عادلانه برگزار می گشت . امیدواریم از این تست هوش که توسط هوش پارسی گردآوری شده می باشد لذت کافی برده باشید .

بیشتر بخوانید >>>  مصاحبه با نفر اول مسابقه هوش پارسی 28 اسفند 94 (برنده 500 هزار تومان)

ideas-icon

تست هوش فرار از زندان

یک تست هوش بسیار جالب و دقیق که فقط تیزهوشان از عهده آن بر می آیند : فرض کنید که در زندانی بدون پنجره زندانی شده اید. برای اینکه پیامی را با ضربه زدن به دیوار به زندانی سلول کناری انتقال دهید دنبال راهی هستید.  مسئله این است که شما باید پیام را راس ساعت 9:15 دقیقه شب به او برسانید.  زیرا در این ساعت نگهبان ها عوض می شوند و صدای ضربه به دیوار جلب توجه نخواهد کرد . البته شما متوجه تغییر شیفت نگهبان ها نمی شوید و ساعتی هم ندارید تا زمان را متوجه شوید .
لوله ای از گوشه زندان شما رد شده که مدام نشتی دارد ولی شما نمی دانید دقیقا چند قطره در هر دقیقه از آن می چکد و برای تخمین زمان به شما کمک نمی کند.  اما صدای ناقوس کلیسا را که راس هر ساعت یک بار نواخته می شود، می شنوید . خنک شدن دیوار غربی زندان را بعد از غروب آفتاب می توانید حس کنید و هر شب بین ساعت 6:15 تا 6:45 شام شما داخل زندان گذاشته خواهد شد . این گونه متوجه خواهید شد که چه زمانی 9:15 خواهد بود ؟

پاسخ تست هوش را کمی پایین تر مشاهده نمایید .

ideas-icon

پاسخ تست هوش فرار از زندان

اگر هنوز پاسخ این تست هوش را نیافته اید کمی دیگر فکر کنید : پس از این که از اینکه شام می رسد منتظر صدای ناقوس کلیسا باشید. با توجه به اینکه شام بین ساعت 6:15 و 6:45 می آید اولین ناقوس پس از آن، ساعت 7 را مشخص می کند.  درست بعد از  شنیدن ناقوس شروع به شمردن قطره های آبی که از لوله می چکد کنید تا ناقوس ساعت هشت را بشنوید . تعداد قطرات را تقسیم بر 4 کنید تا قطراتی که در زمان 15 دقیقه می چکد را به دست آورید. وقتی دوباره ناقوس کلیسا ساعت 9 صدا کرد، شروع به شمردن قطرات آب نشتی از لوله کنید تا به عدد به دست آمده از مرحله قبل برسید . هم اکنون ساعت 9:15 دقیقه شب است و شما می توانید پیام خود را به زندان کناری اطلاع دهید . امیدواریم از این تست هوش لذت برده باشید .

بیشتر بخوانید >>>  چند تست هوش سخت: چند تست هوش با جواب تشریحی

Categories-system-help-icon

 انواع تست هوش : حجم و سطح مکعب

مکعبی دارای 6 سطح می باشد که سطح بالایی آن 240 می باشد و سطج جلوی مکعب 300 است ولی سطح باقی مانده مکعب 180 می باشد. آیا با این اطلاعات داده شده می توان ابعاد مکعب مستطیل (طول، عرض و ارتفاع) را پیدا کرد؟

پاسخ تست هوش را کمی پایین تر مشاهده نمایید

Categories-system-help-icon

پاسخ تست هوش : ابعاد مکعب

شاید نتوان این مسئله ریاضی را جزو انواع تست هوش دسته بندی کرد ولی به هرحال تست هوشی است که ذهن را به جنبش در می آورد. این تست هوش راه حل ریاضی ساده ای دارد کافی است سه معادله و سه مجهول را هم زمان حل کنیم که به راحتی به پاسخ های زیر می رسیم : 12 و 20 و 150

مطلب جالب درباره آلزایمر

داستان گویی امروزه به یکی از راه های تاثیرگذار درمان آلزایمر تبدیل شده می باشد . داستان گفتن همانند یک تست هوش استاندارد برای تمرین دادن به ذهن ، تقویت حافظه و ازدیاد قدرت خلاقیت تاثیرگذار میباشد . جذاب می باشد بدانید که داستان گفتن علت زیاد شدن تمرکز شخص بر روی نکات اساسی و مهم می گردد . پس در کنار اجرای تست هوش استاندارد به قصه گویی برای خویش بپردازید.شاید بسیاری خیال کنند که تست هوش استاندارد اثر بسیار بهتری بر ذهن کودک می گذارد و مدام برای او آزمون تست هوش اجرا می کنند. این تصور درباره تست هوش آنلاین اشتباه می باشد. کودک به قصه گویی هم همانند آزمون هوش نیازمند می باشد. باید این نیاز به قصه را همانند تست هوش استاندارد درک کنیم و برای او آن را فراهم کنیم. امیدوارم با این نکته متوجه شده باشید که هر نیازی را باید با یک جواب مناسبی رفع کرد و نمی توانیم بدون در نظر گرفتن نیاز های فکری مختلف کودک فقط از یک خوراک فکری برای رفع تمامی نیاز های ذهنی او استفاده نماییم. یادتان باشد که نیاز های کودکان را به طور کامل برآورده کنید. بعضی از والدین بیش از حد به آزمون تست هوش و تست هوش استاندارد برای کودک خویش اهمیت می دهند و سعی می کنند کتابهایی با محتوای آزمون هوش برا او فراهم آورند. باید بیان کرد این رویه درستی نیست به این دلیل که کودک به قصه های پر حس هم نیازمند می باشد. درست است که تست هوش انلاین هم می تواند به او یاری شایانی بکند اما این نباید به دیگر زمینه های زندگی وی لطمه ای وارد کند. بنابراین باید تمامی نیاز های کودک از جمله ازمون هوش را برای او فراهم آوریم و از زیاده روی پرهیز کنیم.

لطفا اشتراک گذاری نمایید