تست هوش ریون معروف ترین و معتبرترین تست برای تعیین ضریب هوشی در سطح جهانی به شمار می آید . تست ریون از شصت تست هوش تصویری تشکیل شده است که به ماتریس های پیش رونده ی ریون مشهور هستند. در این آزمون معتبر و جامع هوش هر تست هوش تصویری تکه ای حذف شده دارد که بایستی آن تکه از بین گزینه ها انتخاب شود.

تست هوش ریون

سطح سوالات تست هوش ریون

سطح سوالات تست ریون از آسان به سطح سخت افزایش می یابد. زمان درنظر گرفته شده برای این تست چهل و پنج دقیقه می باشد که باید با آرامش روانی کامل و در محیطی به دور از تشنج برگزار شود . پس فقط زمانی این تست هوش ریون را شروع کنید که وقت کافی برای به اتمام رساندن آن داشته باشید.

تست ریون کودکان

بازه سنی تست هوش ریون

یک نکته ی پر اهمیت حول تست هوش ریون وجود دارد که مطمئنا آن را بایستی مد دیدگاه قرار دهید و اصلا از آن قافل نشوید. حقیقت این می باشد که این سوال ها برای سنین 9 الی 18 سال الگوسازی گردیده اند و کسی که می خواهد آزمایش ریون را اجرا دهد بایستی در این بازه ی سنی قرار داشته باشد. چه بسا بپرسید چنانچه ما در این سن قرار نداریم چه کنیم ؟ حقیقت این است که شما نیز می توانید این سوال ها را حل نمایید ولی از آن مکانی که سوال ها برای سن شما طراحی نشده اند، نتایج نیز برای شما معتبر نخواهند بود.
برای اجرا تست هوش ریون می توانید از لینک زیر بهره ببرید. پس از ورود نام خویش و رایانامه خویش را وارد نمایید و هم چنین سن و کشور خود را تعیین نمایید. همتن طور که می دانید سن شما در تعیین مقدار ضریب هوشی تان در تست هوش ریون زیادی تاثیرگذار می باشد. خونسردی خود را هنگام آزمون حفظ کنید و تنها و تنها هنگامی آزمون آزمایش ریون را ابتدا کنید که فرصت مکفی برای به اتمام رساندن آن را داشته باشید. در انتها آزمون به شکل آنلاین مقدار ضریب هوشی شما اعلام خواهد گردید.

بیشتر بخوانید >>>  تست هوش : انواع تست هوش جالب ترین تست هوش ها

شروع تست هوش ریون

تست ریون کودکان

از هوش و تست هوش ریون چه می دانید ؟

از جمله مطالب مرتبط تست هوش ریون که شاید برای شما هم جالب باشد حقیقت هوش است . در این مقاله به تدریج حقیقت هوش را برای شما تشریح خواهیم کرد و در مورد تست هوش ریون هم بیش تر خواهیم گفت تا در این زمینه اطلاعات مفید و کارگشایی داشته باشید. در ابتدای بحث اگر بخواهیم یک تعریف کلی و عمومی برای هوش برای علاقه مندان به تست هوش ریون بیان کنیم باید به سه تقسیم بندی اصلی که کارشناسان ارائه داده اند توجه نماییم : کاربردی و تحصیلی و دسته ی آخر هوش تحلیلی .

تست ریون کودکان

تعریف هوش تحصیلی

بر اساس نظر روان شناسان هوش را می توان کیفیتی تعریف کردکه منجر به موفقیت فرد در تحصیل ( و شاید در تست هوش ریون ) می شود . دلیل این دسته از کارشناسان این است که کودکان و دانش آموزان که با هوش تر هستند نمره ی بهتری را در درس های خود و تست هوش ریون کسب می کنند و در نتیجه پیش رفت های خوبی در زمینه ی تحصیلی خواهند داشت اما در مقابل عده ای هستند که نظری مخالف این دارند و موفقیت را محدود در درس و تحصیل نمی دانند و معتقدند که هوش فرد ( که با تست هوش ریون به دست می آید ) را باید در کار و زندگی کمک کند تا در حقیقت موفق در زندگی شوند و مقدار هوش را متناسب با مقدار موفقیت های واقعی فرد در زندگی می دانند .

تست ریون کودکان

هوش تحلیلی و تست هوش ریون

بهترین تعریف در این زمینه را می توان به ” وکسلر ” روان شناس بزرگ و شناخته شده ی آمریکایی نسبت داد . وی می گوید : ” هوش را می توان فکر کردن عاقلانه و به صورت منطقی عمل کردن و به طوری موثر در محیط رفتار کردن تعریف کرد . ”

بیشتر بخوانید >>>  تست هوش تصویری سخت و جالب + چیستان تصویری و تست هوش

تست ریون کودکان

اطلاعات تکمیلی از تست هوش ریون ” Raven IQ Test “

تست هوش ریون یکی از معتبرترین تست هوش های موجود در اینترنت است که پیشنهاد ما به شما این است که حتما حتما حتما یک بار آن را انجام دهید .
با اینکه تست هوش های بسیاری در فضای مجازی وجود دارد اما تست هوش ریون نسبت به تمامی آن ها معتبرتر و نتیجه آن بسیار بسیار به نتیجه واقعی نزدیک تر است . نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که نتیجه دقیق را در زمینه میزان هوش خود می توانید از طریق مراجعه به مشاوران مجرب در این زمینه به دست آورد .

توی این تست هوش ریون 60 سوال مختلف وجود دارد که تمامی آن ها شامل عکس های مختلفی هستند که در آن ها اشکال مختلف وجود دارد که بایستی شکل مجهول را در بین گزینه ها انتخاب کرد . در تست هوش ریون بعضی از سوالات شش گزینه ای و برخی از سوالات هشت گزینه ای هستند . نکته ای که باید بسیار به آن توجه کرد این است که باید با انرژی کافی تست هوش ریون را انجام داد که پس از دیدن نتیجه بهانه این که حوصله من سر رفت را نیاورید . امیدواریم که از انجام این تست لذت ببرید . . .
از طریق لینک زیر می توانید آن را انجام بدهید و از آن لذت ببرید :
این تست هوش ریون برای انواع سنبن مختلف طراحی شده است که شما برای انجام تست هوش ریون 60 سوال تصویری در پیش دارید . بعضی از سوالات تست هوش ریون شش گزینه ای و بعضی دیگر هشت گزینه ای هستند . سطح سوالات از سطح آسان تا دشوار طبقه بندی شده است . تمامی سوالات به صورت شکل های هندسی است و با دادن پنج تصویر شما باید تصویر ششم را حدس بزنید .
پس از انجام تست هوش ریون و پاسخ دادن به تمامی 60 سوال تست هوش ریون امتیاز شما توسط سیستم محاسبه گردیده و ضریب هوشی شما توسط آن به شما اعلام می گردد . هنگامی که زمان انجام تست هوش ریون برای شما به پایان برسد ، سیستم برای شما عددی را مشخص می کند که نشان دهنده میزان ضریب هوشی شما می باشد . همان طور که در قسمت قبل گفته شد این عدد دقیقا همان مقدار ضریب هوشی شما نیست بلکه میزان ضریب هوشی باید توسط روانشناسان بالینی مشخص گردد . این عدد ضریب هوشی برای افرادی که از سطح هوش معمولی برخوردارند بین 90 تا 110 خواهد بود .
نکته ای که در زمینه تست هوش ریون باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که این تست هوش ریون را حتما حتما حتما با حوصله و دقت کافی انجام دهید که در اواسط انجام این تست خسته نشوید و در هنگامی که نتیجه نهایی تست هوش ریون را مشاهده می کنید بهانه گیری نکنید که من خسته شدم یا و حوصله زیادی برای انجام این تست نداشتم ، زیرا که این تست هوش یکی از معتبرترین تست های هوش دنیا می باشد و برای ارزیابی کردن هوش انتزاعی شما می تواند نتیجه ای نزدیک به واقعیت را به شما عرضه کند .
همانطور که مشاهده کردید تست هوش ریون حاوی 60 سوال است که بعضی از آن ها دارای 6 گزینه و برخی دیگر شامل 8 گزینه می بد که بر اساس آسان به دشوار برنامه ریزی شده است . می توانید این برنامه تست هوش ریون را بر روی سیستم خود نصب کرده و از آن استفاده کنید و هوش تقریبی خود را از آن بسنجید . . . البته باز هم این نکته را یادآوری می کنیم که تست های هوشی که در اینترنت قرار داده شده بسیار دقیق نیستند ولی این تست هوش ریون یکی از معتبرترین تست های هوش است .

لطفا اشتراک گذاری نمایید