در صفحه قبلی قسمت اول آموزش روبیک با هم مشاهده کردیم و دانستید که هدف از آن چیست و چه قدر می تواند برای شما موثر باشد. شما با این روش ها و فرمول های اموزش روبیک می توانید با سرعت بیشتری به پاسخ برسید و به عبارت دیگر به صورت مسئله منظم تر نگاه کنید. یادتان باشد اصولا رمز موفقیت شما تمرین خواهد بود که باید آن را به عنوان فاکتور اصلی در نظر بگیرید. البته نمی توانیم جایگاه آموزش روبیک را نیز نادیده بگیریم اما نباید آن را جایگزین تمرین بدانیم و به جای وقت گذاشتن روی تمرین و تکرار به یادگیری روش ها و فرمول های مختلف بپردازیم.

اموزش روبیک

یک بازی آنلاین فرمول روبیک هم برای شما قرار داده ایم تا بتوانید به صورت آنلاین فرمول ها را پیاده کنید.

اموزش روبیک

بازی آموزشی فرمول روبیک(اموزش روبیک)

1 – با هر بار کلیک بر روی scramble مکعب به هم می ریزد و با کلیک بر رویsolve demo  خودش مرحله به مرحله حل می شود .

2 – با کلیک بر روی Abort اموزش روبیک متوقف می شود .

3 – برای اجرای هر فرمول روی هر سطر یا هر ستون کلیک کنید و نگهدارید و موس را به سمتی که می خواهید بچرخد حرکت دهید .

برای اجرای اموزش روبیک بهتر است از مرورگر های کروم یا موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید.

اموزش روبیکمرحله پنجم فرمول روبیک (اموزش روبیک) : به وجود آوردن +  در لایه زرد

در این مرحله با یک فرمول آسون یاد می گیرید علامت + رو روی مکعب ایجاد کنید . بر روی لایه ی زرد رنگ باید شکل + یا همان صلیب را تشکیل بدهیم. به طوری که مراحل قبلی به قوت خود باقی بماند و تخریب نشود . (منظور همان تکمیل دو لایه ی اول است . )
بعد از اتمام مرحله ی پنجم اموزش روبیک ما به شکل زیر در می آید:

اموزش روبیک

با اینکه در این مرحله از کار ، چهار حالت پیش خواهد آمد اما خوشبختانه فقط با یک فرمول حل می شود .

حال چهار حالت را از نظر می گذرانیم:

اموزش روبیکحالت اول فرمول روبیک:

اموزش روبیک

فرمول این است که با اجرای روش زیر به حالت بعدی تبدیل گردد:

اموزش روبیک

اموزش روبیکو اما حالت دوم فرمول روبیک:

اموزش روبیک

این حالت به اصطلاح حالت اِل ( L ) نامیده می شود . باز هم مانند حالت قبلی همان روش اموزش روبیک را اجرا می کنیم تا به حالت بعدی تبدیل شود . ( مکعب را طوری نگه دارید که مانند عکس باشد تا در استفاده از الگوریتم دچار مشکل نشوید ! )

اموزش روبیکرسیدیم به حالت سوم فرمول اموزش روبیک:

اموزش روبیک

در اینجا هم همان آش و همان کاسه ! باز هم از همان روش حل فرمول روبیک مذکور در بالا استفاده کنید . باید مکعب را به طور صحیح در دست بگیرید . این اصل را فراموش نکنید . (اموزش روبیک)

اموزش روبیکحالت چهارم فرمول اموزش روبیک:

اموزش روبیک

اگر به این حالت اموزش روبیک رسیدید باید خوشحال باشید، چراکه مرحله ی پنج تمام شده و شما به مرحله شش رسیده اید !

اموزش روبیکمرحله ششم فرمول روبیک : تکمیل لایه ی زرد رنگ

در انتهای این مرحله از آموزش این مکعب جادویی به به این شکل در خواهد آمد :

بیشتر بخوانید >>>  2 بازی پازل آنلاین جذاب : بازی انلاین پازل جورچین و بلوکه

اموزش روبیک

پس از آنکه علامت صلیب در لایه زرد تشکیل شد ، به یکی از هفت حالت زیر برخورد خواهید کرد . ( البته فقط یک فرمول را باید برای این هفت حالت یاد بگیرید ؛ پس نگران اموزش روبیک نباشید ! )

فرمول روبیکclip_image008فرمول روبیکفرمول روبیکفرمول روبیکفرمول روبیکفرمول روبیک

اگر به یکی از سه حالت زیر برخورد کردید ، باید با انجام روش حل زیر به یکی از سه حالت دوم دست پیدا کنید :

فرمول روبیکفرمول روبیکفرمول روبیک

باز هم می گویم که مکعب را همان طور که در عکس می بینید نگه دارید . حال روش زیر را انجام دهید :

فرمول روبیک

اموزش روبیکسه حالت دوم فرمول روبیک:

بعد از انجام روش بالا باید به یکی از سه حالت ذیل رسیده باشید :

فرمول روبیکفرمول روبیکفرمول روبیک

این بار هم همان روش اموزش روبیک قبلی که دوباره در زیر آورده ام را انجام دهید :

فرمول روبیک

پس از انجام این الگوریتم اموزش روبیک به این حالت دست می یابید :

فرمول روبیک

باز هم همان فرمول را عملی کنید تا به بالاخره به شکل زیر دست یابید و این مرحله را به اتمام برسانید : (فرمول روبیک)

فرمول روبیک

اموزش روبیکمرحله ی آخر و هفتم فرمول روبیک !

امیدوارم تا اینجا خسته نشده باشید . این مرحله آخرین بخش از این آموزش است . پس با دقت مضاعف مطلب را تا انتها بخوانید تا زحمات شما تا این جا هدر نرفته باشد و از اموزش روبیک و یاددهی آن به دیگران لذت ببرید !

اموزش روبیکبخش اول فرمول روبیک در این مرحله : قراردادن گوشه های اموزش روبیک در جای درست

اگر  فرمول روبیک را پس از مرحله قبلی اینطور نگاه کنیم :

فرمول روبیک

گاهی اوقات A و B در مکان درست هستند و باید مکان C و D را عوض کنیم تا این مرحله به پایان برسد .
اگر همچین اتفاقی برای شما افتاد آن را همین طور در دست نگه دارید ؛ یعنی آنهایی که در مکان در ست هستند ، پشت باشند و آنهایی که قصد تعویض مکان داریم در جلو باشند. (فرمول روبیک)

فرمول روبیک

در بعضی مواقع نیز ، می بینیم که یک مکعب در مکان درست است ولی بقیه در مکان نادرست هستند وباید مکان A و D را عوض کنیم . برای این کار از روش بالا استفاده می کنیم که دو گوشه در مکان صحیح باشند ، سپس همان روش اموزش روبیک را که در بالا ذکر شد ، انجام دهید.

اموزش روبیکبخش دوم فرمول روبیک در این مرحله : جای گذاری لبه های زرد رنگ و پایان کار

حال که گوشه ها درست شده اند نوبت لبه هاست . آنها را جا به جا کرده و در مکان صحیح قرار می دهیم . اگر به یکی از حالت های ذیل رسیدید :

فرمول روبیک

این فرمول روبیک را انجام دهید :

فرمول روبیک

حال باید به این حالت فرمول روبیک برسید:

فرمول روبیک

اگر به این حالت رسیدید باز همان روش حل بالا را انجام دهید تا اموزش روبیک به اتمام برسد .

خوب . . . بالاخره موفق شدیم . . . حالا بعد از فرمول روبیک ( که دیگه برای شما کاری عجیب و غریب نیست ! ) یه چایی داغ می چسبه ! یا شاید هم یه بستنی میوه ای ! نظر شما چیه ؟

بیشتر بخوانید >>>  2 پازی بازی آنلاین فکری جذاب : لوله کشی و جورچین

امیدوارم متوجه شده باشید که اموزش روبیک چندان هم به هوش زیادی احتیاج نداره و صرفا یک مهارت فکری است که شما با کمک این مقاله ی آموزشی و استفاده از روش های فرمول روبیک که در این متن آورده شد به اموزش روبیک دست پیدا کنید.

اموزش روبیکدانستنیهایی درباره فرمول روبیک

– مخترع مکعب روبیک در زمانی که به دنبال راهی برای نمایش هندسه سه بعدی بود، آن را اختراع کرد
– بعد از مدتی مکعب روبیک به وسیله ای شد که بسیاری آن را می خریدند.
– امروزه حتی مسابقاتی برگزار می شود که در آن ها کسی که زودتر به حل مکعب دست یابد برنده است.
– تعداد حالات ممکن برای مکعب بیش از این عدد است : یک چهار بذار و نوزده تا صفر جلوش! بدیهیه که از این همه حالت تنها یکی حالت صحیح اموزش روبیک است.
– فرمول روبیک در اندازه های مختلفی ارائه شده است دو در دو (جیبی)، سه در سه، چهار در چهار (انتقام)، پنج در پنج (حرفه ای) و غیره.
امیدوارم از اموزش روبیک لذت ببرید…

“کیوبر” با فرمول روبیک چه رابطه ای دارد؟

تا این جا با اموزش روبیک آشنا شدیم و توانستیم چندتا از آن ها را تمرین کنیم. اکنون وقت آن رسیده است، که به صورت تطبیقی کار کنید و تمرین را به صورت حرفه ای انجام دهید.
حال می خواهیم با برخی اصطلاحات در فرمول روبیک آشنا شویم.
“کیوبر” به کسی گفته می شود که این اموزش روبیک یا هر پاژل چرخشی دیگر را می تواند حل کند و به طور کلی با این پازل ها کار می کند. یک واژه ی دیگر نیز مشابه همین واژه وجود دارد اما یک تفاوت فنی دارد.
“اسپید کیوبر” به کسی اطلاق می شود که فرمول روبیک یا هر پازل چرخشی دیگر را به سرعت انجام می دهد و در مسابقات معتبر مربوطه شرکت می کند.

اموزش روبیکاز بهترین ها در اموزش روبیک چه می دانید؟

ورزش های فکری امروزه در جهان از اهمیت خاصی برخوردار هستند و دیگر نباید به آن ها به چشم یک سرگرمی نگاه کنیم. حتی ورزش هایی وجود دارند که با این که در آن ها کار فیزیکی وجود دارد اما اگر کمی دقت کنیم بیشتر کار فکری است تا فعالیت بدنی.
فرمول روبیک نیز به عنوان یک ورزش فکری جای خود را در جهان باز کرده است. همه ساله مسابقات اموزش روبیک برگزار شده و رده بندی های آن منتشر می گردد. جالب است بدانید در بین صد نفر اول یک ایرانی نیز حضور ندارد! البته نباید نا امید شویم چرا که یک نفر از پاکستان حضور دارد. باید عزم خود را برای فرمول روبیک جمع کنیم تا رتبه ای شایسته برایمان حاصل گردد.

بیشتر بخوانید >>>  2 بازی فکری آنلاین جورچین (چالشی و جذاب)
اموزش روبیکشناسایی مکعب روبیک های مختلف بعد از اموزش روبیک

دوستان عزیز! امیدوارم از فرمول روبیک که در دو بخش ( دو صفحه از سایت هوش پارسی ) ارائه شد خسته نشده باشید و از تمام بخش ها استفاده لازم را برده باشید. برای رفع خستگی هم که شده، اجازه دهید با چند فرمول روبیک کمی بیشتر آشنا شویم. در ذیل چند تصویر جالب از اموزش روبیک برای شما آورده ایم. جالب این است که با گسترش روز افزون تولید اموزش روبیک و آشنایی مردم با فرمول روبیک بعضی به این فکر افتاده اند که مکعب اشرافی هم دست کنند! در زیر عکس یکی از آن ها را ملاحظه می کنید. آیا شما هم دوست دارید یکی از آن ها را داشته باشید؟

فرمول روبیکفرمول روبیکفرمول روبیک

اموزش روبیکاولین زمزمه های اموزش روبیک کجا کلید خورد؟

شاید از جمله ای که اکنون می خواهم به شما بگویم کمی تعجب کنید یا حتی جا بخورید. به نظر شما اولین فرمول روبیک در چه سالی تولید شد؟ آیا فکر می کنید این اموزش روبیک بسیار قدیمی است؟
اگر پاسخ شما به سوال آخر مثبت بود باید بگویم اشتباه می کنید. اولین فرمول روبیک در سال 1977 تولید شد. این نشان می دهد این پازل خیلی هم جوان است. اموزش روبیک با این که بسیار نو و تازه است، اما توانسته از رقبای خود یعنی بازی های پازل گونه ی دیگر جلو بزند و گوی سبقت را از همه برباید. البته بازی های دیگر نیز جایگاه دارند اما هیچ کدام به فرمول روبیک نمی رسند.
اولین اموزش روبیک 2*2 در سال 1970 توسط نیکولز ابداع و در کانادا ثبت شد. البته آن فرمول روبیک مانند اموزش روبیک های کنونی نبود، بلکه قطعات آن به صورت آهن ربا یی به همدیگر وصل شده بودند. این تفاوت عمده ای بود که بعد ها برطرف شد. البته ثبت این مکعب دو سال پس از اختراع آن یعنی در سال 1972 انجام گرفت. در آن زمان این کار یک نوآوری در بازی های پازل محسوب می شد. توجه کنید که ساخت این مکعب کم کم به ساخت مکعب های جادویی کنونی منجر شد. در حقیقت آغاز این تحول را می توان در آن اتفاق دانست.آیا تا کنون با خود فکر کرده اید نام “فرمول روبیک” از کجا آمده است؟ بله درست حدس زدید. مانند بسیاری از اختراع ها که به نام مخترع ثبت می شوند آقای روبیک نیز “اموز روبیک” را اختراع کرده است. او حل مکعب روبیک را در 1974 اختراع و در سال 1975 در مجارستان ثبت کرد. همانطور که گفتم اولین سری از این حل مکعب روبیک ها در 1977 تولید و روانه بازار شدند. این ابتدای راه بود اما تا موفقیت کامل این وسیله و پازل جادویی راه زیادی باقی نمانده بود. پیشرفت ها یکی پس از دیگری برای پازل جادویی اتفاق می افتاد.

لطفا اشتراک گذاری نمایید