روش های زیادی برای حل جدول سودوکو ارایه شده ولی اساسا بهترین روش رو نمی شود انتخاب کرد و هرکسی باید خودش روش ها رو بررسی و  امتحان کنه  تا یک روش اصولی برای حل جدول سودوکو به دست بیاره .با  این  وجود  اول  قوانین  ساده حل سودوکو رو براتون میارم تا اونایی که بلد نیستن مقدماتش رو یاد بگیرند بعد برای آموزش روش های مقدماتی و پیشرفته راهنمایی تون می کنم :

روش حل جدول سودوکوجدول سودوکو دو تا قانون اصلی دو ساده داره :
1 – هر سطر و ستون و بلوکه عدد های 1 تا 9 رو داشته باشد.
2 – هیچ کدوم از سطر ها و ستون ها و بلوکه ها عدد تکراری نداشته باشد.

حل جدول سودوکو

اما روش های حل جدول سودوکو

اول روش آخر حل جدول سودوکو رو که راحت ترین روش هم هست مطرح می کنم البته یکم غیر اخلاقیه پس فقط وقتی که نتونستید یک جدول سودوکو رو حل کنید از این روش استفاده کنید . تو این روش فقط کافیه اول  جدول رو clear کنید و بعد اعداد سودوکوی موردنظر رو تو جدول وارد کنید و روی solve کلیک کنید تا به راحت ترین روش ممکن حل جدول سودوکو رو انجام داده باشید.
فقط دوتا نکته رو بگم که اعداد رو با دقت وارد کنید و نکته ی دیگر این که اگر جدول سودوکوی موردنظرتون خیلی سخت باشد مدت زمان حل هم خیلی طولانی می شود .

بیشتر بخوانید >>>  جدول سودوکو آنلاین سخت تا آسان (همین الآن کلیک کن)

برای اجرای حل کننده جدول سودوکو ی زیر بهتر است از مرورگر های کروم یا موزیلا فایرفاکس استفاده نمایید

حالا برای اونایی که دوست دارند خودشون جدول سودوکو رو حل کنند و لذتش رو هم ببرند چند تا سایت تو این زمینه خوب کار  کردند که بنا به نیازتون می تونید از هرکدوم که مایلید استفاده کنید  فقط کافی است رو لینک زیر کلیک کنید :

کلیک کنید

حل جدول سودوکو

نمونه روش حل جدول سودوکو

سودوکو یکی از بازی های بسیار جذاب می باشد که برای حل کردن اون روش های فراوانی ارائه گردیده است که روش هایی که ارائه می شود ؛ جزیی از آن هاست .
تصویری که شما در قسمت بالای صفحه مشاهده می فرمایید تصویر یک سودوکوی معمولی است که به آن سودوکوی کلاسیک نیز گفته می شود که این سودوکو جدولی که هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی دارای نه ستون می باشد که جمعا دارای 81 خانه است که این جدول توسط خطوط پر رنگ به سه تا مربع 3 * 3 تقسیم شده است.

حل جدول سودوکو

کراس هچینگ(روش حل جدول سودوکو)

ابتدایی ترین روش حل برای سودوکو است . توی این روش جدول سودوکو رو جعبه به جعبه مورد بررسی قرار می دهیم . برای مثال به جدول سودوکوی زیر توجه کنین :

بیشتر بخوانید >>>  حل مکعب روبیک: آموزش کامل حل روبیک+ بازی آنلاین و زنده روبیک

به جعبه ای که با رنگ آبی نشان داده شده توجه کنین . این جعبه پنج خونه خالی داره که باید توش اعداد یک تا نه قرار بگیره ؛ بنابر این 5 ، 3 ، 2 ، 1 و 9 عددهایی هستن که توی خونه های خالی باید قرار بگیرن .
ملا واسه عدد 2 و توجه به این که توی هر ردیف و ستون اعداد مشابه نباید باشند توی ذهنمون ردیف ها و ستون هایی که عدد 2 رو دارن حذف می کنیم …

لطفا اشتراک گذاری نمایید