اگرچه نمی شود از استرس و اضطراب فرار کرد اما با اندکی صبر و تلاش می توان آن را مدیریت نمود. اگر بگذارید استرس بر کار شما اثر بگذارد، حتما بازدهی تان پایین آمده و به سمت یک وضعیت نا مناسب پیش خواهید رفت.

استرس اضطراب

امروز می خواهیم با روشی که عامل کاهش استرس می شود آشنا شویم تا بتوانیم بدون اضطراب روی انجام کارها تمرکز داشته باشیم.

استرس اضطراب

استرس و اضطراب چیست؟

استرس یک فشار روانی و احساسی اضطراب بیش از حد است. استرس وقتی ایجاد می‌شود که نتوانید با فشارهای اضطراب کم کنار بیاییم.

استرس اضطراب

استرس: گفتگو با دوستان

همیشه سعی کنید با یکی از دوستان خود درباره مشکلات، مشورت کنید. این یکی از بهترین کار ها برای کم شدن استرس و اضطراب است. بدانید که اوضاع را برای خود پیچیده نکنید زیرا این کار تنها سبب افزایش استرس خواهد شد.

گاهی با یک مشورت ، همه چیز حل می شود و شرایط آنقدر هم که فکرش را می کردید ناجور نبوده است. اینکه بدانید شخصی را دارید که در دشواری ها کنارتان است و می توانید با او شور کنید خود باعث دلگرمی و کاهش اضطراب و زیاد شدن اعتماد به نفس شما در مواجه با هر وضعیت ناجوری خواهد شد.

بیشتر بخوانید >>>  مقالات روانشناسی کودک+ تحلیل علمی روانشناسی کودکان

استرس اضطراب

مطالعه برای کاهش اضطراب

خواندن یک کتاب یا مجله خوب به شما کمک می کند تا از عوامل استرس زا دور شوید. وقت خود را صرف موضوعات جالب کرده و از بدی ها بپرهیزید. موضوع کتاب هرچه که می خواهد باشد؛ نکته اصلی اینه که استرس فعلی شما را کم کند. مطالب مفید و جالب را با مطالعه بیابیدو اضطراب را کم کنید.

استرس اضطراب

استرس: ورزش کنید

به جرات می توان گفت بهترین راه برای کاهش استرس، نرمش کردن است و شما به به طور قطع و یقین فشار روانی و اضطراب وارد بر خود را کاهش دهید. افراد برای ورزش کردن به دنبال انگیزه می گردند و این خود بزرگترین سد برای اجرا این کار است؛ اما بدانید و بفهمید اگر منظم ورزش کنید و خود را به آن عادت دهید، حتما هیچ زمان را برای باشگاه رفتن و کاهش استرس و اضطراب از دست نخواهید داد.

استرس اضطراب

تفکر بدون اضطراب

هنگامی که می خواهید از هر چیزی که در دنیای اطرافتان هست فاصله گرفته و فقط روی خودتان تمرکز کنید، راحتی اعصاب بهترین چاره است، زیرا استرس تان را از بین برده و فکر شما را باز و بدون اضطراب می کند.

بیشتر بخوانید >>>  تست روانشناسی و تست خودشناسی : روش عالی شناخت خود

این عمل باعث می شود که فکری باز داشته باشید و با تجسم روز ها احتمال آنکه رخدادهای آینده باعث ایجاد استرس در وجودتان شود را پایین آورید

شاید به دلایلی سرتان خیلی شلوغ باشد و همیشه سریع به سمت جلو در حرکت باشید اما بدانید، گاهی توقف کردن برای چند دقیقه و برایتان بسیار پر فایده تر و کم اضطراب تر خواهد بود.

استرس اضطراب

استرس: تکنولوژی را کنار گذاشته و راحت باشید

برای زمانی دست از تکنولوژی بکشید و به کوه و دشت روی بیاورید؛ این کار علت می شود موقعیت های تنش زایی را که در آن قرار دارید، فراموش کنید. این را مطمئن باشید که استرس و اضطراب به دلیل ارتباط با طبیعت به شده کاهش می یابد. پس همیشه برای مقابله با اضطراب به طبیعت بروید.

لطفا اشتراک گذاری نمایید