شرایط گرفتن استخاره با قرآن یا همان فال قرآن را به صورت آنلاین برای شما عزیزان آماده کرده ایم : قبل از گرفتن استخاره ( فال قران ) باید به نکته ای مهم توجه نمود . فرد تمام فکر خود را درگیر تصمیم کند تا به نتیجه ای برسد و حتی دست به مشورت با خبرگان این کار بزند و اگر نتیجه ای حاصل نشد آن گاه دست به استخاره با قران ( فال قران ) ببرد .

استخاره

آداب گرفتن استخاره با قرآن (آنلاین)

برای گرفتن استخاره آنلاین با قران اول سه بار سوره مبارکه اخلاص را قرائت کنید و سه صلوات ختم کنید و بعد نیت کرده و بر روی عکس زیر کلیک کنید. (صحت استخاره اینترنتی به عهده خود شخص است)

 

استخاره با قرآن

استخاره آنلاین

فال قران (فال قرآن)

فال قران (فال قرآن) به شیوه دیگر نیز متعارف می باشد که از اعتبار آن اطلاعات زیادی موجود نمی باشد لکن اجرای این فال قرآن ( استخاره با قرآن) نهی نشده است. برای انجام این استخاره با قران باید وضو گرفته و قرآن مجید را در دست گرفته و نیتی در قلب خویش کنید و بعد قرآن را باز کنید و 7 صفحه از آن صفحه ای که گشوده اید جلو روید و پس از این که به صفحه ی مورد نظرتان رسیدید 7 خط شمرده و پایین بیایید در ادامه ی این فال قران ( استخاره) 7 بار کلمه ی ” ان ” را بیابید و پس از آن که هفتمین واژه ی ” ان ” را پیدا کردید برای مرتبه دوم 7 خط شمرده و پایین بیایید و در آخر این فال قرآن یا همان استخاره حرف اول خطی که رسیدید را بخوانید و در زیر نتیجه استخاره مطالعه کنید.

گشا مصحف، ورق زان هفت گردان

شمر از سطر هفت از هفتمین ان

عقیدت را بران ای صاحب فال

ز هفتم سطر،حرفِ اولست قال

چو فال آید « الف » خیر و صواب است

ز «ب» از منعمانت ، فتح بابست

چو «ت» آید ، بباید توبه زان کار

ز «ث» دنیا و دین بر دست می آر

چو «ج» آید ، بکن جهدی و می کوش

ز «ح» از اقربا ، جام خوشی نوش

چو «خ» آید، امان از خوف میجوی

ز « د » اصحاب دولت را خبرگوی

چو « ذ » آید، تو خود آن خوار بینی

ز« ر » نیکی بود ، شادان نشینی

چو « ز » آید، بیابی مالِ بی عدّ

ز «س» بینی سعادتهای بی حد

چو «ش» آید، خصومت پیشت آید

ز «ص» ای خواجه ، صبر و مکث باید

چو «ض» آید،در آن کار است گرانی

ز «ط» زاهد شوی ، تقوی برانی

چو « ظ » آید، ظفر بر دشمنان است

ز «ع» امر محبتها عیان است

چو «غ » آید، خطر باشد،بده مال

ز «ف» شادی تو را باشد به هر حال

چو «ق» آید، شوی مقبول در قول

ز «ک» ایمن نباید بود از هول

چو «ل» آید ، برآید حاجتت زود

ز «م» آید ملامتهای مشهود

چو «ن» آید، بود آن کار نیکوی

ز «واو » ت هست نعمت توی در توی

چو «ه» آید ، خدا خشنود و خصمان

ز « لا» تشویش باشد نی نه چندان

چو «ی» آید ، زغایب مژده یابی

که خشنود انی از نعم المابی

  استخاره آنلاین با قرآن

چرا و چه زمانی استخاره آنلاین با قرآن بگیریم ؟

برخلاف این که عده ای فال و استخاره را یک معنی می دانند باید در ابتدا بیان کنیم که این مورد برداشت اشتباه است. اغلب استخاره با قران کریم و استخاره با تسبیح صورت می گیرد ولی در مقابل برای فال گرفتن باید به کتب ادبی نظیر دیوان حافظ مراجعه نمود. در استخاره با قرآن یا همان فال قرآن (فال قران) فرد از خداوند طلب خیر و بهترین را دارد و از خواهان این است که خداوند خیر دنیا و آخرت را به وی عطا کند. در استخاره با قرآن خداوند خیر و دنیا و آخرت را برای فرد در نظر می گیرد و چه بسا کاری که برای فرد خیر دوچندان آخرت و ضرر دنیایی داشته باشد و خداوند که آگاه به همه امور است آن را برای فرد رقم بزند. فال قران گرفتن مرسوم نیست ولی اصطلاحا به اشتباه استخاره باقران را فال قرآن گویند . فال و تفال به کمک دیوان شعرای بزرگ انجام می گیرد که البته به دلیل چند وجهی بودن و تفسیر های متفاوت داشتن فردی که قصد فال گرفتن را دارد برداشت خود را از آن می نماید .

بیشتر بخوانید >>>  فال حافظ آنلاین: مطالب بسیار جالب درباره فال امروز حافظ

برای جواب داد به این مسئله که چه زمانی می توانیم استخاره ( یا همان فال قران) بگیریم باید در پی تعریف صحیح استخاره باشیم . استخاره ( که بعضی ها به اشتباه فال قرآن گویند ) یعنی طلب خیر از خدا خواستن برای موفقیت در نتیجه کار بعد از تلاش ، اندیشه و مشورت با اهل فن . پس بنا به آن چه گفته شد ما تنها زمانی می توانیم از استخاره با قرآن استفاده کنیم که تمامی تلاش خود را به کار بسته باشیم و با فکر و مشورت جلو رفته باشیم و در انتها اگر بر سر دو راهی قرار گرفته از خداوند طلب خیر یا همان استخاره کنیم .

بنا به آن چه از احادیث معصومین به دست ما رسیده است منظور از استخاره با قران یا به اشتباه فال قرآن این است که طلب خیر و خوبی از کسی نماییم که سر رشته ی همه امور به دست اوست و گره گشای همه ی مشکلات تنها اوست کسی قادر و حکیم است و بهتر از همه ما می داند چه چیزی به منفعت ماست و اوست که می تواند سرچشمه و تدبیر کار ها را به دست بگیرد . در حقیقت با گرفتن استخاره با قرآن ( فال قرآن ) به خداوند می گوییم ما را در مسیر پیشرو هدایت کن و عاقبت کار مان را نیکو قرار ده ! می توان از استخاره آنلاین یا همان فال قرآن تعبیر به شناخت بهترین و شایسته ترین راه از بین راه های موجود به کمک خداوند کرد .

استخاره آنلاین با قرآناحادیثی در رابطه با استخاره با قران ( فال قرآن )

مطابق با گزارشی از خبرگزاری ایسنا ، همچون بسیاری دیگر از مسایل روزمره ی زندگی در رابطه با استخاره ( یا همان فال قرآن ) در احادیث و سخنان بزرگان دین سخن گفته شده است از جمله حدیثی که از امام صادق (ع) داریم که ایشان در رابطه با فال قرآن ( استخاره  با قرآن) می فرمایند : ” در صورتی که شخصی پا در کاری نهد که برای ورود به آن استخاره از خدا نکرده باشد و به امتحان مبتلا بشود و در مشکلات قرار بگیرد اجری به وی داده نمی شود . ” هم چنین در روایتی دیگر آمده است که : ” از بدبختی کسی است که اقدام به انجام کاری نماید و از خداوند استخاره نکند . ” البته که در رابطه با استخاره با قرآن و فال قران ( فال قرآن) احادیث بیش تری موجود می باشد از جمله آن می توان به حدیثی گران بها از امام صادق (ع) اشاره کرد در این حدیث نقل شده است که : ” در صورتی که شخصی از خداوند استخاره کند ، خداوند به اوی خیر عطا می فرماید ، اگرچه که در آن امر برای وی مشکلاتی ظاهر شود و ( ظاهرا ) نامطلوب باشد ولی خداوند عاقبت کار را خیر قرار می دهد . ”

بیشتر بخوانید >>>  سایت عاشقانه: فال عشقي احساسی، عشق سنجی در سایت عاشقانه

استخاره آنلاین با قرآنشیوه صحیح گرفتن فال قرآن (استخاره باقران)

بعد از شناخت فلسفه و اصل استخاره با قران ( فال قرآن ) دانستن نحوه صحیح گرفتن فال قرآن در اولویت دوم قرار دارد چرا که اگر در مواردی از مسئله پیشین مهم تر نباشد کم اهمیت تر نیز نیست . دانستن شیوه ی گرفتن فال قرآن ( که به طور صحیح تر باید گفت استخاره با قرآن ) مطمئننا امری ضروری برای افرادی است که قصد گرفتن فال قرآن را دارند . علاوه بر همه ی این موارد شخصی که قرار است فال قرآن یا همان استخاره را برای ما یا حتی برای خود بگیرد نیز مهم است ؟ یا به بیان دیگر فردی که استخاره آنلاین یا معمولی ( فال قرآن ) می گیرد باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟ به این دلیل که امری که امروزه ی روز مورد استفاده قرار می گیرد همانند استخاره باقران گرفتن با تسبیح به گونه ای قرعه کشی کردن به حساب می آید ، به این معنی که اگر شخصی مشورت نمود و از خداوند استخاره ( به معنی واقعی کلمه که همان طلب خیر کردن از جانب خداوند است ) کرد ولی هم چنان نتوانست نتیجه ای بگیرد و بر سر دو راهی قرار گرفت و نتوانست به این تشخیص برسد که کدامین راه بهتر است فال قران یا همان استخاره آنلاین یا ساده با قرآن( به معنی عام و شناخته شده کلمه که همان فال قرآن است) کند که نوعی قرعه کشی به حساب می آید که باید در نهایت آن راه را انتخاب نماییم یا این راه را که البته قاعده های فقهی نیز در این مورد مطرح می باشد .

استخاره آنلاین با قرآناحادیثی دیگر در رابطه با استخاره با قرآن ( فال قران)

در رابطه با استخاره (فال قران) حدیثی ارزشمند از امام صادق (ع) نقل شده است که : ” قبل از گرفتن استخاره 2 رکعت نماز بگزارید و سپس استخاره نمایید ، درخواست خیر نمایید و یا با دعاکردن درخواست خیر نمایید . ”
در حدیثی دیگر از امام صادق (ع) نقل شده است که : ” درصورتی که بنده ای از خداوند درخواست خیر نماید حتی یک مرتبه ، خدا به وی انجام کار را الهام می نماید و وی را به سوی امر خیر و آن چه که برای او خیرش در آن می باشد هدایت می کند . ”

در رابطه با استخاره با قرآن (فال قرآن) حدیثی دیگر از این امام همام آمده است که : ” درصورتی که قادر نبودی کاری را تشخیص دهی قرآن را بگشا و آن چه اول مشاهده کردی مطابقش عمل نما . مثلا در صورتی که آیه ی بهشت آمد مطابقش عمل نما و در صورتی که آیه عذاب آمد مطابقش عمل نکن . ”

استخاره آنلاین با قرآندلایلی که استخاره با قرآن ( فال قرآن ) مجاز است

همان طور که گفته شد در رابطه استخاره با قرآن کریم احادیث زیادی مطرح شده است که در ادامه مطلب به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم داشت :
در رابطه با همین موضوع فال قران ( استخاره با قرآن ) مطلبی نقل شده است که شخصی به محضر مبارک امام صادق (ع) مشرف گردید و به آن حضرت عرضه داشت : من در بعضی مواقع می خواهم که کاری را انجام دهم اما شک و تردید دارم که آیا این کار را انجام بدهم یا انجام ندهم ؟ ؟ ؟
حضرت امام صادق (ع) در جواب به آن فرد گفتند : ” شیطان در موقع نماز از هر هنگام دیگری از انسان دورتر است . در آن هنگام به قرآن روی آور و قرآن را باز کن و به اولین آیه از سمت راست صفحه ای که می آید عمل نما . . . ”
همان طور که در احادیث آمده است در رابطه با فال قران ( استخاره با قرآن ) از رسول اکرم (ص) نقل شده است که فرمودند به هنگام استخاره سه مرتبه سوره توحید را بخوانید و سه مرتبه نیز بر محمد و اهل بیت ایشان صلوات بفرستید و پس از ان دعای مخصوصی را که در کتاب های مذهبی یافت می گردد را بخوانید و سپس در صفحه ی سمت راست در خط اول در جست و جوی پاسخ خود باشید و از آن چه که خداوند در رابطه با زید فرموده بودند که از امام سجاد (ع) پدید می آید دریافتند که این فرزند همان ” زید ” است و به طور پی در پی به حضار فرمودند که به خداوند قسم می خورم که این فرزند همان زید است و بر وی نام زید را نهادند ..موردی که پیش تر بیان شد به خوبی می تواند یکی از کاربرد های استخاره با قرآن را بیان کند که امیدواریم مورد رضایت شما واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید >>>  سایت فال: روش فال گرفتن حافظ+ 11 نوع فال گرفتن+ مطالب مختلف

استخاره آنلاین با قرآنجایگاه و مقام استخاره آنلاین باقران ( فال قرآن )

شاید بتوان با ارائه ی تعریفی ساده و در عین حال زیبا از استخاره آنلاین با قرآن یا معمولی یا همان فال قرآن جایگاه استخاره را تبیین کرد . یکی از سر راست ترین و زیبا ترین تعاریفی که از استخاره با قران بیان شده است ” طلب بهترین کردن از خداوند ” می باشد اما باید به این امر نیز توجه داشت که گرفتن فال قرآن دارای محدودیت ها و قید هایی نیز می باشد که هر هرگز نباید از آن غافل شد و آن ها هستند که ما را ملزم می کند که اگر در سر دوراهی های تردید گرفتار شدیم و دین اسلام نیز در آن رابطه نظری صریح نداشت ( برای مثال در مورد صلاحیت داشتن فلان پسر در امر ازدواج ) و همچنین با عقل و خرد فردی و جمعی نتوانستیم خیر را از شر تشخیص دهیم دست به استخاره ببریم لذا گرفتن فال قرآن در اموری که دین مبین اسلام مرز واجب و حرام و حلال آن را معین نموده است یا این که عقل و فکر بشر جواب قاطع و واضحی در مورد خوب یا بد بودن آن داشته باشد یا حتی جایی که با مشورت کردن می توان کار درست را از نا درست تشخیص داد کاربرد ندارد . در بحث شرعی گرفتن فال قرآن ( که به طور صحیح باید گفت استخاره با قرآن )بعضی دست به بردن به استخاره را رد مواردی که اسلام حدود را مشخصات نموده است جایز نمی شمرند درحالی که عده ای دیگر آن را نیز جایز می دانند .

لطفا اشتراک گذاری نمایید