سید علی طباطبایی که معمولا در فیلم و سریال نامش رو علی طباطبایی می گویند فرزند تهیه کننده خوب ایرانی سید کمال طباطبایی می باشد.

علی طباطبایی بیوگرافی علی طباطبایی

سید علی طباطبایی (من همیشه دوست داشتم سید باشم ولی نیستم اما همیشه کسی که اسم سید روش باشه رو حتما میگم) اولین حضورش را در سالاد فصل بوده محصول سال ۱۳۸۳ به تهیه کنندگی پدرش و نویسندگی و کارگردانی فریدون جیرانی و با بازیگری محمدرضا شریفی نیا، مهناز افشار، لیلا حاتمی و مرحوم خسرو شکیبایی (روانش شاد و یادش گرامی) شروع کرد.

علی طباطبایی بیوگرافی علی طباطبایی

بیوگرافی زنده یاد علی طباطبایی

بعد از آن با بازی در فیلم سینمایی آماده باش در نقش نیما با مهدی سلوکی آشنایی یافت و همچنین با هم خیلی رفیق صمیمی بودند. همچنین علی طباطبایی با بازی در فیلم ساعت ۲۵ نمایش داد که حقیقتا در این کار با استعداد هست. ساعت ۲۵ به کارگردانی مسعود آب پرور و تهیه کنندگی پدر علی طباطبایی در مضمون دفاع مقدس برای تلویزیون ساخته شد ولی در سینما به نمایش درآمد.

این فیلم محصول سیما فیلم بوده و اسم علی طباطبایی در این فیلم مانی می باشد. از دیگر بازیگران این فیلم میتوان به امین تارخ، افسانه چهره آزاد، پریوش نظریه و مهدی سلوکی اشاره کرد. نمایش بعدی او فیلم ترانه مادری بود که خوب درخشید و با بازیگران خوبی همچون هما روستا، دانیال حکیمی و فاطمه گودرزی و با بازیگران تازه این فیلم همچون سیاوش خیرابی و محسن افشانی کار می کرد.

بیشتر بخوانید >>>  7 عکس دیدنی و کمتر دیده شده از میر سعید معروف سلطان پاس جهان

در این سریال نام او فرهاد که نقش تا حدودی بد رو بازی میکردند. در سریال آشپز باشی نیز نقش فرهاد را به خوبی ایفا کرد و او خوش درخشید. برای او آرزوی آمرزش داریم و برای تمام شما عزیزان آرزوی موفقیت داریم. او یکی از بازیگران جوان و با مهارت سینمای ایران بود.

علی طباطبایی بیوگرافی علی طباطبایی

علی طباطبایی بیوگرافی علی طباطبایی

لطفا اشتراک گذاری نمایید