یوسف تیموری واقف ششم دی ماه سال 1358 در غرب تهران متولد گردید. وی فرزند دوم خانواده میباشد و دو آبجی و یک داداش دارد. او تحصیلات خود را تا مقطع فوق دیپلم و در رشته هنر ادامه داد.

او علاقه ای به تیم های باشگاهی ندارد و آرزوی او موفق شدن تیم ملی میباشد. او در اظهار نظری جذاب عنوان کرده میباشد که در صورتی که آرتیست نمیشد به سراغ دروازه بانی می رفت. آقا یوسف که در دوران دانشکده او را بابک صدا میزدند به موسیقی علاقه دارد و آشنایی هم با نواختن گیتار دارد.

یوسف تیموری

بیوگرافی و عکس یوسف تیموری

یوسف تیموری آرتیست سرشناس سینما و تلویزیون که بیشتر او را به عنوان آرتیست فیلم های طنز می شناسیم چند سال می باشد که با یک دختر تایلندی آشنا شده و با ازدواج کرده است. همین زوج 1.5 سال بعد صاحب یک پسر به نام آرمین می شوند که بیشتر به مادرش شباهت دارد.

عکس یوسف تیموری در کنار فرزندش

مصاحبه با یوسف تیموری و همسرش

یوسف تیموری: برای بازیگری مثل من، ازدواج با یک دختر ایرانی کمی سخت بود. به دلیل اینکه ناخودآگاه زمینه فکری نسبت به میزان جدیت حرف های من داشتند که چه بسا دروغ می باشد و من در حال نقش بازی کردنم. حقیقت همین می باشد که به مسئله زندگی مشترک جدی نگاه نمی کردند و یا کمتر همین نگاه را داشتند.
با اعتنا به رسم و رسومات کشور تایلند امکان برخورداری از همسر دوم وجود ندارد و زن ها آنجا هرگز با همسر دوم کنار نمی آیند. وقتی من برایش توضیح دادم که در کشور ما میشود چند همسر داشت در واقع تعجب کرده بود و باورش نمی گشت. زیرا اصلا در فرهنگ آنها چنین مسئله ای وجود ندارد.

بیشتر بخوانید >>>  مصاحبه خواندنی و جالب با فرهاد ظریف والیبالیست + بیوگرافی کامل

اولین باری که فرزندم آرمین را دیدم بسیار توی ذوقم خورد (می خندد). دیدم کاملا شبیه همسرم میباشد. ولی رفته رفته که بزرگتر شد به من هم شبیه شد. به آرمین یکی دو شغل برای بازی پیشنهاد گردید که من مخالفت کردم.

همسر یوسف تیموری: اوایل فکر می کردم چه بسا یوسف به من دروغ گفته که بازیگری می باشد که تا همین حد شهرت دارد، چه بسا به خاطر اینکه در تمام حال شوخی می نمود، می گفت و می خندید. جذاب میباشد بدانید روزهای اول فکر می کردم ممکن می باشد با چند تا از دوستانش هماهنگ کرده که جلوی من از او امضاء و تصویر بگیرند تا به نظر بیاید انسان معروفی می باشد. ولی بعد متوجه شدم که دروغ نگفته و حقیقتا یک هنرپیشه معروف و محبوب در ایران می باشد.

من فکر می کردم که ایران کشور خلوتی می باشد و بسیاری با کشورهای دیگر در رابطه نمی باشد. حتی فکر می کردم حال و هوای همین کشور مثل کشورهایی همچون پاکستان و افغانستان و یا عراق می باشد. ولی پس از آشنا شدن با یوسف کلا نظرم عوض شد. قبلا فکر می کردم همین کشور، کاملا تاریخی و قدیمی می باشد و آن میزان مدرن نشده ولی پس از آشنا شدن با یوسف و رفت وآمد به ایران فهمیدم که کاملا مدرن هم شده و روابط فراوان و خوبی با بقیه کشورها دارد.

بیشتر بخوانید >>>  بیوگرافی امیر غفور والیبالیست تیم ملی + 6 عکس جالب از امیر غفور

یوسف تیموری دوره های بازیگری را در کلاسهای استاد سمندریان گذرانده و یکی از شاگردان ممتاز همین دوره ها بوده میباشد. اودر سال 1376 با مجموعه طنز سیب خنده به کارگردانی رضا عطاران در تلویزیون دیده گشت و با مجموعه عروسک مجید دلبندم به شهرت رسید.
سریال مجید دلبندم به کارگردانی رضا عطاران ماجرای عروسکی دست دراز به نام مجید میباشد که با شیرین کاری هایش در هر قسمت یک ماجرای زیبا و خنده دار خلق مي نمايد.

سریال زیر آسمان شهر عنوان اولین سریالی بود که یوسف تیموری در همان به ایفای نقش پرداخت. او در همین سریال نقش پولاد را بازی میکرد.

زیر آسمان شهر یک مجموعهٔ طنز اجتماعی بود که در سال ۱۳۸۰ خورشیدی از شبکه ۳ سیما پخش می گشت. همین سریال به دلیل پخش هر شب و دست اندرکاران موفق، توانست از مجموعه های خیلی موفق صدا و سیمای ایران بشود.

یوسف تیموری در سال 1380 با بازی در فیلم سینمایی دختر شیرینی فروش به نویسندگی و کارگردانی ایرج طهماسب وارد عرصه سینما گشت.

خلاصه قصه: پسر و دختر دو خانواده قصد ازدواج دارند اما ۲۰ سال میباشد به دلیل دخالت خانواده هایشان موفّق به همین شغل نشده اند!…

لطفا اشتراک گذاری نمایید