برای زیبایی پوست نکات طلایی زیر را در نظر بگیرید:

1- قبل از رفتن به رختخواب صورتتان را کامل بشوئید

قبل از اینکه خوابتان ببرد و توانایی شستن صورتتان را نداشته باشید، صورتتان را بشوئید . تحقیقات نشان می‌دهد بهترین ترمیم پوست در ساعات 10 شب انجام می‌شود. پس اجازه بدهید پوست شما قبل از خمیازه کشیدن، نفس بکشد.

2- هر روز ضدآفتاب استفاده کنید

از مرطوب کنند‌ه‌هایی با SPF ،15 یا بالاتر استفاده کنید. اشعه فرا بنفش می تواند در موقع قدم زدن، رانندگی و حتی در کلاس درس  بر روی پوست شما اثر منفی بگذارد.زیبایی پوست

3- با صورتتان مهربان باشید.

فشار دادن و انگشت کردن پوست باکتری ها را به اعماق پوست برده و منجر به زخم شدن و در نهایت مشکلات دیگر می‌شود.

4- پوست سفت و خشک نشانه تمیزی نیست.

پوست سفت، پوست تمیز نیست بلکه پوستی خشک است. به دنبال تمیز کننده ای باشید که پوست شما را شاداب نگه می‌دارد نه اینکه آن را خشک کند.

اگر پوست خشک و حساس دارید از پاک کننده‌های چرب یا ترکیبات فومی استفاده کنید. استفاده زیاد از صابون پوستتان را خشک می‌کند.

5- بعد از کوتاه کردن موها یا استفاده از مواد شیمیایی، پوست صورتتان را بشوئید.

بیشتر بخوانید >>>  جملات خنده دار و بسیار جالب و خواندنی : " یکی از فانتزیام اینه که . . . "

همه محلول‌ها و اسپری‌های مو شامل ترکیباتی هستند که باعث جوش میشوند. پس بعد از استفاده از این مواد صورتتان را به دقت بشورید.

6- فرچه‌های آرایشی خود را یک بار در هفته بشوئید.

باکتری‌ها و چربی‌ها در این فرچه‌ها رشد کرده و منجر به جوش می‌شوند. از صابون‌های نرم ( حاوی ترکیبات آلی) و آب سرد برای شستن فرچه‌ها استفاده کنید و انها را به دقت بشوئید. اسفنج‌های آرایشی را بعد از چندین بار استفاده دور انداخته تا امانع پخش شدن باکتری‌ها شود.

7- برای زیبایی پوست روبالشی‌های خود را هر چند وقت یک بار عوض کنید.

هنگامی که می خوابید باکتری‌ها و چربی‌ها روی روبالشی جمع می شوند و در شبهای بعد با پوستتان تماس پیدا می کنند. پس باید روبالشی را عوض کرده و آن را با شوینده‌های مخصوص ملحفه بشوئید.

8- خواب کافی برای زیبایی لازم است.

8 ساعت خواب می‌تواند معجزه کند. در شب، بدن خود را از شر سموم راحت می‌کند که این سموم کلیه نقاط بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهند. خواب استرس را کاهش داده و درد های شدید در شب کاهش می یابند.

لطفا اشتراک گذاری نمایید